СТАН РОЗБУДОВИ МЕРЕЖІ ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПАРКІВ В РОЗРІЗІ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

(станом на 02.03.2020)

Індустріальні парки Вінницька область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Вінницький індустріальний парк

Наказом Мінекономрозвитку від 15.07.2016 № 1172 Вінницький індустріальний парк, ініціатором створення якого є Вінницька міська рада, включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків.

Розмір земельної ділянки - 35,7 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк відповідно до концепції, - 30 років.

Керуюча компанія – комунальне підприємство "Вінницький муніципальний центр інновацій".

Мета створення – залучення інвестицій в економіку міста, забезпечення сприятливих умов для функціонування та розвитку промислових підприємств, поліпшення інвестиційного іміджу міста, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до всіх рівнів бюджету, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення конкретно не визначено в концепції, але в очікуваних результатах функціонування наводяться наступні види: виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів; текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри та інших матеріалів; машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування; виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування; логістика, сервісне обслуговування та інше.

Для облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 302,5 млн. грн. (державний бюджет – 75,5 млн. грн., керуюча компанія 227 млн. грн.).

Планується створити до 2026 року 3840 нових робочих місць.

Здійснюється робота щодо підключення території парку до інженерних мереж та облаштування його території, зокрема:

- отримано технічні умови на підключення території парку до інженерних мереж,

- отримано технічні умови на будівництво каналізаційної насосної станції та насосної станції водопостачання потужністю 600 м 3 /добу,

- отримано містобудівні умови та обмеження і розпочато проектування каналізаційної насосної станції та насосної станції водопостачання, укладено договір на їх проектування,

- розроблено проектну документацію на будівництво лінії електропередачі проектною потужністю 5 МВт з перспективою збільшення до 16 МВт;

- розроблено проектну документацію на будівництво газопроводу середнього тиску проектною потужністю 246 м 3 /год,

- отримано містобудівні умови та обмеження і вихідні дані на проектування автомобільного паркінгу, розпочато проектування ділянки площею 1,5 га на 50 паркомісць вантажних автомобілів та 50 паркомісць легкових автомобілів.

На ділянці ІП виділяється зона для інженерних споруд: трансформаторної підстанції, каналізаційно-насосної станції, насосної станції водопостачання, споруди прийому та очистки дощових стоків.

Заплановано проектування системи відведення дощових вод з влаштуванням локальних очисних споруд (проводиться конкурс на проектні роботи).

Керуючою компанією заплановано проведення робіт з будівництва внутрішніх інженерних мереж, дорожнього покриття та огороджувальних конструкцій загальною вартістю 3,32 млн. грн.

Вінницькою міськрадою оголошувались тендери на виконання проектів будівництва мереж водопроводу і каналізації для ІП відповідно до замовленої раніше проектно-кошторисної документації. Загальна сума закупівель в рамках підготовки та виконання вказаних проектів становить понад 40 млн. гривень.

В 2019 році розпочато будівництво та виконуються роботи з підведення мереж електропостачання, а також здійснюється будівництво мережі водопроводу і каналізації та будівництво дороги до ІП. Зазначені роботи тривають, на їх реалізацію з міського бюджету виділено 27,3 млн. грн.

Статусу учасника індустріального парку 04.07.2019 набуло ТОВ "Укро-Експертпостач" (орендовано ділянку площею 1,5 га), що спеціалізується на виробництві лецитину. Учасником розпочато будівництво заводу з виробництва лецитину продуктивністю 30 т/добу. Загальний обсяг інвестицій у проект становитиме понад 100 мільйонів гривень. В першу чергу планують інвестувати 80 мільйонів гривень. Згідно з підписаним Меморандумом, на першому етапі буде створено 65 робочих місць. Планується, що першу чергу нового заводу введуть в експлуатацію у 2020 році, а другу – у 2022 році.

2. Індустріальний парк "Вінницький кластер холодильного машинобудування"

Наказом Мінекономрозвитку від 31.05.2017 № 799 індустріальний парк "Вінницький кластер холодильного машинобудування", ініціаторами створення якого є Вінницька міська рада та ПрАТ "Українська пивна компанія", включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків.

Загальний розмір земельної ділянки – 19,2676 га (ділянка площею 8,4176 га – комунальна власність; ділянка площею 10,85 га – приватна власність).

Строк, на який створюється індустріальний парк – 30 років.

Керуюча компанія – ТОВ "Промислово-інвестиційна компанія".

Метою створення спільного індустріального парку "Вінницький кластер холодильного машинобудування" є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території міста, створення нових робочих місць та виготовлення конкурентоспроможної продукції.

Функціональне призначення індустріального парку полягає у розбудові сучасного виробничо-промислового комплексу з розвиненою інженерно-транспортною інфраструктурою, складськими та адміністративними приміщеннями на території м. Вінниці. Концепція передбачає створення повноцінного комплексу з виробництва холодильного обладнання.

Для облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 26,6 млн. грн. за рахунок керуючої компанії та учасників індустріального парку.

Заплановано створити 2020 нових робочих місць станом на 2024 рік.

Необхідні інженерні комунікації підведені (водопостачання на першому етапі здійснюється із артезіанської свердловини, побудованої в межах панку).

За результатами оголошеного 30.06.2018 відкритого конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку 27.08.2018 такого статусу набуло ТОВ "Промислово-інвестиційна компанія", а також статусу учасника парку набуло ТОВ "Грін Кул" (основний вид діяльності – виробництво холодильного обладнання).

У вересні 2018 року на території індустріального парку було офіційно відкрито першу чергу заводу холодильного обладнання "UBC Group", який вже почав випуск продукції. Підприємство співпрацює із всесвітньо відомими компаніями та є одним з найбільших виробників промислового холодильного обладнання в Східній Європі. На заводі з виробництва холодильного обладнання "GreenCool" вже працює більше 230 співробітників. Загальний обсяг інвестицій у проект становив близько 6,5 млн. євро.

3. Індустріальний парк "Вінтер Спорт"

Наказом Мінекономіки від 02.10.2019 № 151 індустріальний парк "Вінтер Спорт", ініціатором створення якого є ТОВ "Хед Вінниця", включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків.

Розмір земельної ділянки – 25 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк - 50 років.

Мета створення – формування єдиної території з комплексною інфраструктурою та новітніми енергоефективними комунікаціями для розміщення інноваційних підприємств, для забезпечення стрімкого економічного розвитку міста Вінниця, активізації залучення інвестицій, підвищення рівня зайнятості населення, збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів, та розвитку сучасної виробничої і ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення: виробництво спортивного інвентарю для зимових видів спорту, обладнання для підводного плавання, а також інших компонентів; розміщення складських та адміністративних приміщень, а також підприємства з інформаційних технологій.

Для облаштування інженерної інфраструктури індустріального парку залучатимуться кошти керуючої компанії та ініціатора створення індустріального парку (понад 120 млн. грн.).

Планується створити до 2026 року 1450 нових робочих місць.

Компанія "HEAD" має намір побудувати на території індустріального парку завод з виробництва спорядження для зимових видів спорту (лижі, лижні черевики та лижні кріплення). Площа виробничих об'єктів становитиме близько 50 тис.м 2 . Загальний обсяг інвестицій у проект ставитиме 50 млн. євро.

Стратегією розвитку Вінницької області на період до 2020 року одним із заходів досягнення стратегічних цілей визначено сприяння розвитку високотехнологічного промислового парку для реалізації проектів із застосуванням інноваційних технологій.

 

Індустріальні парки Волинська область

Зареєстровані індустріальні парки

1.Індустріальний парк "Нововолинськ"

Індустріальний парк "Нововолинськ", ініціатором створення якого є Нововолинська міська рада, включено до Реєстру 30.06.2017.

Розмір земельної ділянки – 20 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк – 30 років.

Метою створення є забезпечення сталого економічного розвитку міста Нововолинськ шляхом формування єдиної території зі спеціально облаштованою інфраструктурою для розміщення нових об'єктів промисловості, інноваційної сфери, логістики і супутніх послуг, спрямованих на забезпечення економічного зростання, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку міста, підвищення конкурентоспроможності регіону, збільшення надходжень до міського бюджету м. Нововолинськ та Державного бюджету України, а також активізації інвестиційної діяльності як в місті, так і в регіоні.

Функціональне призначення: машинобудування; приладобудування; матеріально-технічне постачання і збут (логістика); легка промисловість (текстильна, швейна, шкіряно-взуттєва, шкіряно-галантерейна); сільськогосподарська промисловість (теплиці); ІТ-кластер (аутсорсинг).

Для створення необхідної інженерної інфраструктури індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 86,4 млн. грн. З Державного бюджету заплановано отримати 21,5 млн. грн., міського – 1,1 млн. грн., інвесторів 63,8 млн. грн.

Повний запуск індустріального парку дасть змогу створити до 1020 нових робочих місць.

Рішенням Нововолинської міської ради від 12.10.2017 № 19/7 було затверджено Положення про умови конкурсу з вибору керуючої компанії, склад конкурсної комісії, порядок роботи конкурсної комісії та форма договору про створення та функціонування індустріального парку "Нововолинськ".

Претенденти на керуючу компанію та потенційні учасники індустріального парку відсутні.

До території парку підведено інженерні мережі: зокрема, по території парку проходить лінія електропередач 110 КВ, а також на відстані у 200 м від території індустріального парку знаходиться електропідстанція, кабелі та повітряні ЛЕП напругою 6 кВ (резерв потужності наявний); водопостачання може здійснюватися від водопроводу, що заходиться в межах земельної ділянки індустріального парку; водовідведення забезпечуватимуть два напірних каналізаційних колектори з підведеними комунікаціями (відстань до місця підключення каналізації 50 м від межі земельної ділянки); газопостачання може здійснюватися від газопроводу середнього тиску Ø=219 з пропускною здатністю 2155 м3/год. та Ø=325 з пропускною здатністю 5502 м3/год, що заходиться в межах земельної ділянки індустріального парку.

Станом на жовтень 2019 року роботи й заходи по облаштуванню індустріального парку відповідною інфраструктурою не проводились. Кошти з державного та місцевого бюджетів, а також з інших джерел на облаштування індустріального парку не виділялись.

Ініціювання нових індустріальних парків

Розглядається питання створення індустріальних парків на території Литовезької об'єднаної територіальної громади (Іваничівський район, Волинська область) у селах Кречеве та Біличі, узгоджується їх функціональне призначення.

У Волинській області створюється "Індустріальний парк "Koвель" загальною площею 29,821 гектари поблизу міста Ковеля та території Люблинецької ОТГ. Біля ділянки індустріального парку проходить автомагістраль М07 Київ-Ковель-Ягодин. На заході територія парку прилягає до широкої залізничної колії сполученням Ковель-Київ (1520мм). З півночі парку на відстані 3 км проходить вузька залізнична колія європейського стандарту сполученням Ковель-Ягодин (1435 мм).

Наявність прилеглої міжнародної автомагістралі та двох залізничних колій дає можливість здійснювати митне оформлення, заміну колісних пар або перевантаження на автомобільний транспорт в контейнерному терміналі індустріального парку "Ковель".

Індустріальний парк вирішено зробити логістичним, використавши перевагу наявності залізниці (відстань від Ковеля до Варшави – 332 км, до Гданська – 736 км), з орієнтацією обслуговування товарообігу Китай-Україна-ЄС (переваги – перетин транспортних шляхів, наявність цілодобового митного посту у Ковелі). На ділянці є газопровід високого тиску, лінія електропередачі 10-35 кВт на відстані 0,1 кілометра, водопостачання та каналізаційна система потребує підключення.

Однією з переваг земельної ділянки є її приміське розташування та транспортна доступність. Земельна ділянка межує із виробничими потужностями заводу "Ковельсільмаш", що в перспективі може стати підґрунтям для формування промислового агрокластера.

Функціонування парку розраховане на 30 років. На території парку планується до 5 зон. Пріоритетними для розміщення галузями діяльності є підприємства з агропереробки та переробки лісової продукції, машинобудування, виробництва харчових продуктів, а також об'єкти логістики, сервісного обслуговування та іншого.

Також, до індустріального парку планується залучати підприємства, які займаються виробництвом меблів, фармацевтичні та ветеринарні компанії, компанії, які виготовляють ліки на основі трав, виробників комплектуючих для автомобільного бізнесу.

За попередніми розрахунками вартість облаштування і початку функціонування індустріального парку складе понад 275,5 млн. грн. (в тому числі: мережі водопроводу та каналізації – 40 млн. грн., мережі електропостачання – 180 млн. грн., мережі газопостачання – 6 млн. грн).

На сьогодні розроблена концепція індустріального парку. Затверджений детальний план території індустріального парку, на підставі якого виготовляється відповідна землевпорядна документація. Планується залучення інвестицій – 400-800 млн дол. США, залежно від бізнес-проекту, та створення 3500 робочих місць.

Є наміри створення індустріального парку у місті Володимир-Волинський. Володимир-Волинською міською радою укладено договір з ТзОВ ПО "УкрЗахідУрбанізація" на розробку Детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 30 га по вул. Луцькій (територія відстійників цукрового заводу) для створення (розташування) індустріального парку. Вартість робіт складає 48 тис. грн.

Луцькою міською радою та ТзОВ "Грінпарк" розроблено інвестиційний проект "Екотехнопарк "Волинь". Пріоритетні напрями розвитку індустріального парку:

- мала авіація: злітно-посадковий майданчик, навчання з елементами польотів, сервіс та виробництво літальних апаратів малої авіації, розвиток сучасних технологій;

- біотехнології: наукові лабораторії для розвитку екологічного сільськогосподарського виробництва;

- енергопарк: 15 га площі під сонячні батареї потужністю 1 МВт;

- злітно-посадкова смуга (довжина – 1700 м, ширина – 42 м, навантаження – 40 т).

Вартість проекту становить від 60 млн євро. Площа території – 100 га. Очікуваний об'єм залучення інвестицій – 100 млн доларів США. Планується створення більше 100 робочих місць.

Згідно із Планом заходів на 2015-2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Волинської області на період до 2020 року на території області передбачалося створення Фармацевтичного індустріального парку та Індустріального парку відновлювальних видів палива, а також розроблення ТЕО створення індустріальних парків Волині.

Індустріальні парки Дніпропетровська область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Кривбас"

Індустріальний парк "Кривбас" був включений до Реєстру індустріальних парків 01.09.2014.

Ініціатором створення є Криворізька міська рада.

Строк, на який створено індустріальний парк, - 30 років.

Розмір земельної ділянки – 26,03 га.

Керуюча компанія не вибрана, не дивлячись на те, що відповідно до пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 24.11.2015 №818-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення регуляторних бар'єрів для розвитку мережі індустріальні парки в Україні" індустріальні парки, створені до 01.01.2015, ліквідуються, якщо протягом трьох років з дня прийняття рішення про їх створення не укладено договір про створення та функціонування індустріального парку ( було направлено запит листом № 3903-05/38648-05 від 30.10.2017 щодо повідомлення чи ліквідовано індустріальний парк відповідно до Закону ). У 2015 році оголошувався конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку, але у зв'язку з відсутністю пропозицій, конкурсною комісією було визнано конкурс таким, що не відбувся.

Основною метою створення індустріального парку є залучення інвестицій в економіку міста шляхом формування механізмів ефективного задоволення попиту інвесторів на майданчики, підготовлені для розміщення об'єктів інноваційної сфери промисловості, логістики та супутнього сервісу, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкуренто-спроможності території, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Пріоритетними напрямами діяльності для визначення функціонального призначення індустріального парку є машинобудування, виготовлення будматеріалів, логістичний центр тощо.

На облаштування індустріального парку згідно з концепцією передбачалось отримати 6,5 млн. грн. з державного бюджету і 19,4 млн. грн. за рахунок керуючої компанії.

Очікується створення до 2245 робочих місць.

Територія індустріального парку вже має сформовану дорожню мережу, вона обмежена міськими вулицями та проїздами.

Інженерні мережі відсутні (водопостачання: територією ділянки проходить мережа водопостачання, точкою підключення до магістрального трубопроводу є існуючий водогін діаметром 225 мм на 1,0 МПа розташований орієнтовно на відстані 1 км; водовідведення: потенційний пункт підключення водовідведення розташовано на відстані близько 2 км, водовідведення передбачається в існуючу каналізаційну мережу зі скиданням в існуючі очисні споруди, розрахункова кількість стоків становить 50-60 м 3 /добу; для відведення дощовий і талих вод з території парку передбачається відповідне планування території з влаштуванням дощоприймачів; електропостачання: можливе підключення до трансформаторної підстанції на відстані 2,5 км від земельної ділянки парку; газопостачання: потенційною точкою підключення до системи газопостачання є існуюча мережа діаметром 530 мм високого тиску (проектна потужність газопроводу близько 5000 м 3 /год), розташована поблизу межі парку).

На території ділянки виконані: топографічна зйомка М 1:500; технічна документація по складанню меж існуючих землекористувань; детальний план території; проект відведення земельної ділянки; технічний паспорт земельної ділянки.

Проводиться робота з пошуку можливих претендентів для вибору керуючої компанії. Розроблено презентацію індустріального парку, а також оновлено інвестиційний паспорт міста. Крім того, під час зустрічей з іноземними та українськими делегаціями постійно проводиться промоція індустріального парку серед потенційних інвесторів.

2. Індустріальний парк "Павлоград"

Індустріальний парк "Павлоград" був створений Дніпропетровською обласною державною адміністрацією та включений до Реєстру індустріальних парків 14.02.2017.

Розмір земельної ділянки – 250 га (greenfield).

Строк, на який створено індустріальний парк, - 30 років.

Керуюча компанія – державне підприємство "Інвестиційно-інноваційний центр".

Мета створення – формування ефективного механізму надання преференцій інвесторам у вигляді підготовлених промислових територій для розміщення об'єктів інноваційної сфери, промисловості, будівництва, логістики й супутнього сервісу, підвищення якості життя населення через поліпшення інвестиційного й інноваційного клімату, забезпечення зайнятості працездатного населення.

Функціональне призначення: машинобудування, виготовлення будматеріалів, логістична діяльність, легка та переробна промисловість. Індустріальний парк спеціалізується на розробці технологій для агропромислового комплексу, машинобудування, технологій в області хімії і охорони навколишнього середовища, технологій в сфері енергозбереження.

Територія парку потенційно поділена на 5 зон: машинобудування (65 га), хімічна промисловість та виробництво будівельних матеріалів (50 га), логістичний комплекс (50 га), легка промисловість (30 га), електроніка, ІТ-технології (55 га).

Індустріальний парк знаходиться у безпосередній близькості до залізничних станцій Павлоград-1 (лінія Харків – Сімферополь, відстань 12 км) та Павлоград-2 (лінія Дніпро – Донецьк, відстань 1,5 км).

Для виготовлення проектно-кошторисної документації, а також здійснення відповідно до неї робіт, передбачається залучити орієнтовно 15,9 млн. грн.: з обласного бюджету (8,3 млн. грн. або 52,5 %), державного (6,7 млн. грн. або 42,18 %), за кошти керуючої компанії (0,9 млн. грн. або 5,32 %).

Заплановано створення 5000 нових робочих місць.

В першій половині 2017 року було проведено нормативно-грошову оцінку землі, ремонтні роботи автомобільних шляхів та пошук учасників парку.

В квітні – травні 2017 року підписано договори з трьома учасниками:

ТОВ "СГ МЕТАНОЛ" - підприємство займається розробкою та впровадженням відомої технології переробки природного газу у високоякісне паливо через стадію утворення метанолу. Виробництво за такою схемою досить зручним та конкуренто привабливими, оскільки всі реакції відбуваються в безпечному локалізованому реакторі. Враховуючи потреби у значній кількості палива для роботи установки підприємство розробило власну інноваційну технологію, яка дозволяє значно скоротити витрати енергії та зробити продукт інноваційним;

ТОВ "СІНГАЗ ФТС" - виробляє синтез-газ для продажу підприємствам України та в першу чергу заради потреби інших учасників індустріального парку “Павлоград”. Сьогодні синтез-газ також використовується в хімічній промисловості для одержання сировини для роботи інших учасників індустріального парку. На сьогоднішній день в межах реіндустріалізації індустріального парку наявне поки що двоциклічне виробництво: виробництво синтез газу з подальшим перетворенням його на хімічні реактиви.

ТОВ "ГВМ Україна" - ціль підприємства створити сучасне виробництво боєприпасів, обробка металів з подальшим нанесенням покриття.

Наразі підприємства-учасники перебувають на етапі проектування виробничих потужностей на території індустріального парку.

У 2018 році розроблялася проектно-кошторисна документація будівництва інженерних споруд, здійснювалося будівництво комунікаційних мереж (газогону, водоводу, водовідведення і КНС, електричних мереж та встановлення трансформаторів) та поточний ремонт доріг – облаштування автомобільного шляху довжиною 1,3 км до міжнародної траси Знам'янка – Дніпро – Павлоград – Луганськ – Ізварине (Е-50).

Згідно з концепцією загальний обсяг фінансування проекту облаштування індустріального парку передбачався на суму 9,75 млн. грн. (з них кошти місцевого бюджету – 0,9 млн. грн., недержавні джерела фінансування – 8,8 млн. грн.).

Інженерні мережі: отримані технічні умови на приєднання до мереж електропостачання та газопостачання, розроблено ТЕО. Орієнтовна вартість капітальних витрат на приєднання до водопроводу та каналізації складає - 8 030 тис. грн без ПДВ (необхідно збудувати водопровід протяжністю 1500 м та каналізаційний колектор протяжністю майже 2000 м). Орієнтовна вартість капітальних витрат на приєднання до газопроводу складає - 4 610 тис. грн без ПДВ (необхідно здійснити будівництво підвідного газогону середнього тиску довжиною 1600 м). Орієнтовна вартість капітальних витрат на приєднання до електричних мереж складає - 21 495 тис. грн без ПДВ (відстань від ділянки до точки підключення – 1 км, необхідно здійснити будівництво лінії електропередач, трансформаторної підстанції з двома трансформаторами). Будівництво інженерних мереж в межах парку здійснюватиметься учасниками за рахунок власних інвестицій.

В рамках створення індустріального парку "Павлоград" підписано меморандуми:

- про співпрацю з польською компанією "EIProfit" про взаємне співробітництво у сфері будівництва сонячної електростанції з метою забезпечення електроенергією та теплом м. Павлоград;

- фармацевтичною компанією LIFE PHARMA SYSTEMS LLP про будівництво заводу з виробництва лікарських засобів та розміщення складських приміщень на території парку;

- з латвійською компанією "Invex Fondi", яка відкриває нові можливості у сфері енергетики та інфраструктури не лише для потенційних учасників індустріального парку, а й просто бізнесу.

Керуючою компанією систематично здійснюється робота з просування індустріального парку, створення сприятливого іміджу регіону та підвищення інноваційної активності за рахунок пошуку приватних та грантових ресурсів, а також залученням експертів високого рівня (участь в міжнародних заходах: MOS Celje (Словенія), Hannover Messe (Німеччина), Rottexpo (Голандія), 9 виставка китайських інвестицій (Китай); систематичні зустрічі з найбільшими європейськими компаніями, такими як: KUHN, Interpipe, АВ Метал Груп, ОАО "Гомсельмаш", Kapsch, Camea, Мінський тракторний завод "МТЗ", EDS тощо з метою встановлення співпраці щодо спільної діяльності та пошуку потенційних учасників індустріального парку).

Керуючою компанією підписано договір з ірландськю компанією Altostrata, щодо супроводу інвестиційного проекту з будівництва найбільшої в Україні сонячної електростанції.

Керуюча компанія співпрацює з виробничим підприємством ТОВ "ЕКО МОДУЛЬ-УКРАЇНА" щодо створення та реалізації інвестиційного проекту будівництва теплоелектроцентралі виробничою потужністю до 15,5 мВт/год електричної енергії, до 40 Гкал/год теплової енергії на території індустріального парку "Павлоград".

ТОВ "ЕКО МОДУЛЬ-УКРАЇНА" (основний вид діяльності товариства – виробництво духових шаф, печей і пічних пальників) було набуто статусу учасника індустріального парку 20.03.2019. Однак, між керуючою компанією та ТОВ "ЕКО МОДУЛЬ-УКРАЇНА" 28.12.2019 укладено додаткову угоду до договору від 20.03.2019 згідно з якою товариство втратило статус учасника індустріального парку.

 

3. Індустріальний парк "ІNNOVATION FORPOST"

Індустріальний парк "ІNNOVATION FORPOST", ініціатором створення якого є Дніпровська міська рада, включено до Реєстру індустріальних парків 07.11.2018.

Загальна площа суміжних земельних ділянок 49,5114 га brownfield (територія індустріального парку розділена на 35 земельних ділянок (розроблені всі землевпорядні документи).

Строк, на який створено індустріальний парк, - 45 років.

Мета створення – забезпечення сталого економічного розвитку міста Дніпра і зростання добробуту мешканців міста, запровадження сучасних технологій і найкращого світового досвіду організації промислового виробництва, ефективного функціонування і розвитку промислових підприємств, економічного розвитку і підвищення конкурентоспроможності міста, збільшення надходжень до міського бюджету та Державного бюджету України, створення сучасної промислової, транспортно-логістичної та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення парку: виробництво електричних машин (виготовлення дронів, робототехніки й іншої продукції машинобудування для відстеження транспортних засобів, спостереження за нижніми шарами атмосфери і потреб АПК), виробництво електричного устаткування й обладнання (виготовлення акумуляторних батарей тривалого терміну дії з додаванням нанодисперсних домішок), металургійне виробництво (виготовлення металевих сплавів із додаванням нанодисперсних домішок), виробництво неметалевої мінеральної продукції (виготовлення піноскла з високим рівнем міцності та теплопровідності), надання комп'ютерних послуг (розробка програмного забезпечення та автоматизованих систем управління для потреб виробничих підприємств).

Для проведення облаштування інженерної інфраструктури індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 280 млн. грн. (джерела фінансування: державні та ін. фонди, керуюча компанія, інвестори); на проведення будівництва та облаштування об'єктів індустріального парку – 2 701,6 млн. грн. (джерела фінансування: учасники індустріального парку).

Прогнозна кількість робочих місць – 600 осіб.

Всі інженерні мережі в наявності (потребують реконструкції, проведені попередні погодження потужностей з власниками мереж, запитувані об'єми є в наявності в межах території проектування, підготовлено містобудівні умови та обмеження на проектування), є залізнична колія.

Територія індустріального парку класичний brownfield (є 25 об'єктів нерухомості виробничого, офісного та технологічного призначення), розташований на території закритого металургійного заводу, потребує реновації, часткової рекультивації та комплексного підходу до створення єдиної екосистеми. Виконано технічні обстеження щодо надійності стану будівельних конструкцій 5 корпусів заводоуправління (офісні будівлі).

Фінансування розбудови індустріального парку ведеться за рахунок міського бюджету (Дніпровською міською радою затверджено Програму соціально-економічного розвитку території, на якій розташований індустріальний парк. В Програмі передбачено співфінансування будівництва інфраструктури (інженерної та дорожньо-транспортної мереж) та окремих об'єктів на території індустріального парку на загальну суму 268,435 млн. грн. на 2017-2021 рр.). Відкрито фінансування на 2019 р. на суму 61,127 млн. грн.

Станом на жовтень 2019 року виконано технічної документації та проектів на суму 13,447 млн. грн. (з них 12,5 млн. грн. – фінансування демонтажних та земельних робіт (згідно з рішенням Дніпровської міської ради списано (шляхом ліквідації) 121 об'єкт нерухомого майна), загальна вартість яких 47,5 млн. грн.).

Здійснюється підготовка до тендеру на проектування інженерної та дорожньо-транспортної мереж (стадія ТЕО). Експертиза кошторисної документації надасть змогу сформувати запит на забезпечення співфінансування за рахунок коштів державного бюджету.

У 2019 році на розвиток окремих об'єктів (виставковий центр і створення бізнес-інкубатора) мали бути виділені гранти Мінрегіону на суму 22,0 млн. грн. в рамках секторальної бюджетної підтримки ЄС (розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 470-р: виставковий центр – 12 млн. грн., строк реалізації проекту – 12 місяців; створення бізнес-інкубатора – 10 млн. грн., строк реалізації проекту – 18 місяців). Однак, зазначені кошти не отримано.

Підписано меморандуми з майбутніми резидентами (11 компаній, загальний запит на 13 земельних ділянок з 35 земельних ділянок) та отримано запитів від 8 компаній. Один з майбутніх резидентів розпочав проектування.

Підготовлений відкритий конкурс з вибору керуючої компанії (потенційних учасників – 3 компанії), який буде оголошений найближчим часом.

Постійно проводяться презентації парку на форумах, виставках та подаються матеріали в ЗМІ. Виготовлено брендову рекламну продукцію про парк.

 

Ініціювання нових індустріальних парків

Стратегією розвитку Дніпропетровської області на період до 2020 року на виконання завдання щодо сприяння залученню інвестицій в галузі економіки з метою досягнення стратегічних цілей передбачено розробку схеми розміщення індустріальних парків у регіоні та створення індустріальних парків, у тому числі на територіях старих промислових зон.

 

Індустріальні парки Донецька область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Лиманський"

Індустріальний парк "Лиманський" був створений Лиманською міською радою та включений до Реєстру індустріальних парків 30.06.2017.

Розмір земельної ділянки – 27,5220 га.

Строк, на який створено індустріальний парк, - 40 років.

Керуюча компанія – ТОВ "ЛОГОС-СЕРВІС" (статусу набуло 26.02.2020).

Основною метою створення є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Лиманської ОТГ шляхом активізації інвестиційної діяльності та залучення інвестицій; створення нових робочих місць; розвитку сучасної виробничої інфраструктури; впровадження сучасних технологій виробництва; застосування світового досвіду організації промислового виробництва.

Функціональне призначення: промислове виробництво будівельних та теплоізоляційних матеріалів; виробництво елементів обладнання для використання альтернативних джерел енергії; створення потужностей для надання послуг щодо обслуговування рухомого складу відділення Донецької залізниці; науково-промисловий напрямок та навчання персоналу; логістика та супутній сервіс.

Для створення необхідної інженерної інфраструктури індустріального парку згідно з концепцією необхідно буде залучити орієнтовно 13,2 млн. грн. З Державного бюджету заплановано отримати 3,96 млн. грн., обласного – 3,96 млн. грн., міського – 1,34 млн. грн., керуючої компанії 3,96 млн. грн.

Заплановано створити 1200 нових робочих місць.

Ініціатором утворено робочу групу з супроводу розбудови інженерно-транспортної інфраструктури до території промислового майданчика індустріального парку.

Рішенням Лиманської міської ради 21.06.2018 № 7/50-2225 "Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 22.12.2017 року № 7/40-1789 "Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Лиманської об'єднаної територіальної громади на 2018 рік та основні напрями розвитку на 2019 і 2020 роки" виділені кошти у сумі 300,0 тис. грн. на виконання проектно-вишукувальних робіт (отримання технічних умов, вишукувальні роботи, розробка проектно-кошторисної документації, проведення державної експертизи ПКД, тощо) для створення інженерних мереж і комунікацій індустріального парку "Лиманський".

Розроблені та отримані технічні умови для приєднання до мереж газопостачання, водопостачання та електричних мереж. Із бюджету ОТГ виділено кошти у сумі - 2,398 тис.грн.

Розроблені технічні завдання на виконання проектно-вишукувальних робіт по будівництву інженерних мереж до промислового майданчика індустріального парку.

Проведені електронні торги на виконання проектно-вишукувальних робіт по об`єктах: "Будівництво водопровідної мережі до промислового майданчика індустріального парку "Лиманський", "Будівництво електромереж до промислового майданчика індустріального парку "Лиманський", "Будівництво газопроводу середнього тиску до промислового майданчика індустріального парку "Лиманський" та визначено переможців торгів.

В кінці 2018 року виконано 3 проектно-кошторисні документації для розбудови інженерно-транспортної інфраструктури до індустріального парку (з бюджету ОТГ виділені кошти на суму 250 тис. грн.) та отримано 3 позитивних експертних звітів по робочим проектам: "Будівництво водопровідної мережі до промислового майданчика індустріального парку "Лиманський" - 28.11.2018; "Будівництво електромереж до промислового майданчика індустріального парку "Лиманський" - 11.12.2018; "Будівництво газопроводу середнього тиску до промислового майданчика Індустріального парку "Лиманський" - 18.12.2018.

Для створення мереж газопостачання, водопостачання, енергопостачання індустріального парку необхідні кошти в сумі 10,2 млн. грн.

Лиманською міською радою прийнято рішення від 20.09.2018 № 7/54-2464 про розірвання договору про створення та функціонування індустріального парку "Лиманський" (що був підписаний 9 січня 2018 року) у зв'язку із порушенням керуючою компанією ТОВ "СК-ДАРІНА" істотних умов договору.

ТОВ "СК-ДАРІНА" втратило статус керуючої компанії.

З метою актуалізації та розповсюдження інформації про індустріальний парк відділом інвестиційної діяльності виконавчого комітету розроблені промоційні буклети та презентаційні матеріали.

У січні 2020 року повторно оголошено конкурс з вибору керуючої компанії. За результатами конкурсу статусу керуючої компанії набуло ТОВ "ЛОГОС-СЕРВІС" (договір про створення та функціонування індустріального парку укладено 26.02.2020).

2. Індустріальний парк "Техносіті"

Індустріальний парк "Техносіті" був створений Костянтинівською міською радою та включений до Реєстру індустріальних парків 22.02.2018.

Розмір земельної ділянки – 34,0152 га (brownfield, територія колишнього цегельного заводу "Красний Октябрь").

Строк, на який створено індустріальний парк, - 49 років.

Основною метою створення індустріального парку "Техносіті" є забезпечення сталого економічного розвитку регіону, формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових об'єктів промисловості, інноваційної сфери, логістики і супутніх послуг, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку регіону, підвищення конкурентоспроможності регіону.

Функціональне призначення: машинобудування в галузі альтернативної енергетики та енергозбереження, виробництво запчастин та комплектуючих для техніки та обладнання, легка промисловість (швейне виробництво та ін.), збірка і наладка побутових електроприладів та побутової техніки; комплексна утилізація комп'ютерної електронної техніки.

Згідно з концепцією для проведення проектних та будівельних робіт з реконструкції та підведення інженерно-технічних мереж необхідно буде залучити орієнтовно 14,3 млн. грн. (13 млн. грн. за рахунок коштів Державного та недержавного фондів, 1,3 млн. грн. з місцевого бюджету та інших коштів); на проведення будівельних робіт з облаштування майданчика ІП – 6,2 млн. грн. (5,6 млн. грн. за рахунок коштів Державного та інших фондів, керуючої компанії та учасників парку та 0,6 млн. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету та інших коштів).

Заплановано створити до 1330 нових робочих місць.

У 2018 році розроблено технічне завдання проекту "Підготовка земельної ділянки під будівництво індустріального парку "Техносіті" у м. Костянтинівка" та необхідно розробити його проектно-кошторисну документацію. Проект передбачає наступні роботи: очищення ділянки від сміття; викорчовування дерев та чагарників; відвід поверхневих вод; вирівнювання території ділянки, нахил якої складає 6-7%; макршейдерська зйомка території; планування території. Орієнтовна вартість проектно-кошторисної документації проекту складає 100 тис. грн. Документація знаходиться в стадії розробки та в найближчий час буде проведене топографічна зйомка земельної ділянки.

Фактично інженерні мережі до земельної ділянки індустріального парку не підведені. Необхідне будівництво нового газопроводу і каналізаційно-насосної станції. Водопровід і електрична підстанція розташовані поряд з територією індустріального парку.

Станом на жовтень 2019 року готується проект рішення щодо затвердження умов проведення конкурсу з вибору керуючої компанії та планується затвердити на найближчій сесії міської ради.

3. Індустріальний парк "АзовАкваІнвест"

Індустріальний парк "АзовАкваІнвест" був створений Маріупольською міською радою у 2016 році (рішення Маріупольської міської ради "Про створення індустріального парку "АзовАкваІнвест" на території міста Маріуполь та затвердження його концепції" від 23.12.2016) та включений до Реєстру індустріальних парків 07.02.2019.

Розмір земельної ділянки – 15,6500 га, тип земельної ділянки "brownfield" (існуючі будівлі буде демонтовано).

Строк, на який створено індустріальний парк, - 30 років.

Керуюча компанія – Комунальне комерційне підприємство "Приазовська інвестиційна компанія" (договір про створення та функціонування індустріального парку укладено 10.12.2019).

Основною метою створення індустріального парку є диверсифікація економіки міста, залучення інвестицій, створення нових робочих місць, збільшення фінансових надходжень до бюджету, утвердження Маріуполя як міста з євро інтеграційними прагненнями, виконання стратегічних документів.

Функціональне призначення: передбачається створення трьох промислових майданчиків, на кожному з яких буде розміщено основні виробництва: підприємства машинобудування, підприємства легкої промисловості, підприємства харчової промисловості. Супутніми видами діяльності можуть бути: переробка продуктів сільського господарства, виробництво комбікормів та екологічного добрива, перевалка вантажів, логістичні послуги, розробка та впровадження інноваційних технологій у галузі сільського господарства, машинобудування, будівництва, харчової та хімічної промисловості.

Для облаштування і початку функціонування індустріального парку необхідно буде залучити 42,91 млн. грн., за рахунок коштів ДФРР 37,67 млн. грн. та міста 5,24 млн. грн.

Заплановано створити 665 робочих місць.

У 2018 році розроблено проектно-кошторисну документацію по об'єкту: "Реконструкція території рибоконсервного заводу під індустріальний парк "АзовАкваінвест" на вул. Консервна, 1 у Приморському районі м. Маріуполя". Вартість робіт склала 280,89 тис. грн.

Рішенням Маріупольської міської ради від 26.12.2018 № 7/38-3509 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 15,65 га та надання її в постійне користування для створення індустріального парку КП "Приазовська інвестиційна компанія".

Оголошено тендер на проектно-вишукувальні роботи по об'єкту: "Реконструкція території рибоконсервного заводу під індустріальний парк "АзовАкваІнвест" на вул. Консервна, 1 у приморському районі м. Маріуполя" (зовнішні мережі напірної каналізації) та 18.06.2019 укладено договір з переможцем тендеру. Вартість робіт за договором – 508,68 тис. грн.

Підключення до інженерних мереж відсутнє. Але забезпечення електропостачання можливе від підстанцій, що знаходяться на відстані 400 м і 1200 м, водопостачання можливе від існуючого водоводу, водовідведення можливе колектором діаметром 400 мм, газопостачання – від газопроводу ПАТ "Маріупольгаз" (діаметр труби середнього тиску 300 мм, потужність – 200 м 3 /год).

На розробку відповідної проектно-кошторисної документації залучені кошти місцевого бюджету – 300 тис. грн.

За результатами конкурсу статусу керуючої компанії набуло Комунальне комерційне підприємство "Приазовська інвестиційна компанія" (договір про створення та функціонування індустріального парку укладено 10.12.2019).

Незареєстровані індустріальні парки

Індустріальний парк "Хіміко-металургійний завод" фактично створено на базі філії Державної установи "Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії" (м. Харків) "Хіміко-металургійний завод" у с. Донське 20.04.2016.

Майно було передано на баланс ДУ "НІОХІМ" згідно спільного наказу Фонду державного майна України та Мінекономрозвитку від 30.12.2015 № 2033/1820.

Площа парку становить 270 га.

В межах індустріального парку організовано наступні виробництва:

1) хіміко-металургійних сумішей;

2) порошкового дроту;

3) зварювальних електродів;

4) металоконструкцій.

Також, забезпечено сервісне обслуговування механічного обладнання місцевих підприємств, виробництво і транспортування теплової енергії мешканцям селища Донське: частину обладнання колишнього Донецького ХМЗ було виділено, модернізовано власними силами і передано в нове підприємство - Донську теплову мережу.

Також, в межах індустріального парку підготовлено наступні ділянки:

1) деревообробна лінія (виробництво заготовок елементів меблів);

2) залізнична ділянка, частини транспортного цеху і складського комплексу;

3) майданчик для виробництва залізобетонних конструкцій;

4) комплекс по виготовленню вторинного цинку;

5) майданчик з комплексом споруд для можливого розміщення сміттєпереробної лінії.

6) комплекс по видобуванню та збагаченню польового шпату (пегматитів), що надасть можливість забезпечити імпортозаміщення сировини для виробництва якісного скла.

Враховуючи місце розташування індустріального парку виробничі процеси в його межах здійснюються в основному на аутсорсингу виробничих потужностей для приватного бізнесу.

Роль керуючої компанії покладена на адміністрацію філії.

Виробничий комплекс обслуговується відповідними центральними службами (бухгалтерія, ремонтно-механічна, центральне електропостачання, лабораторний аналіз готової продукції, охорона).

Крім того, ДУ "НІОХІМ" надає інжинірингові послуги учасникам індустріального парку, в тому числі технологічні та дослідно-конструкторські роботи.

Ініціювання нових індустріальних парків

Впродовж 2017-2019 років планувалося створення ще 3 індустріальних парків (у містах Торецьк, Бахмут і Слов'янськ).

До 11.11.2017 у системі Prozorro тривав прийом пропозицій щодо надання послуг із розроблення концепції створення індустріального парку у місті Торецьк Донецької області. Розроблено концепцію за рахунок субвенції з обласного бюджету, якою визначено пріоритетні напрями діяльності учасників індустріального парку: виробництво будівельних матеріалів; переробка териконів; виготовлення протипожежного обладнання; створення зони для проведення наукових досліджень. Триває процес визначення земельної ділянки для розміщення індустріального парку.

ДУ "НІОХІМ" ініціював утворення першого хімічного індустріального парку – індустріальний парк "Слов'янський" (м. Слов'янськ Донецької області), на території колишнього содового заводу, пріоритетним напрямом діяльності якого передбачається виробництво кальцинованої соди. Також, планується виробництво харчової соди, солі Екстра, хлористого кальцію, каустичної соди та ін. Крім того, на території парку можливе виробництво безфосфатних миючих засобів, кормових добавок для сільськогосподарських тварин, будівельних матеріалів та ін.

 

Планами заходів з реалізації у 2015-2017 та у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Донецької області на період до 2020 року передбачено створення 6 індустріальних парків, а саме: 2017-2018 роки – 4 індустріальних парків (міста Торецьк, Маріуполь, Лиман, Костянтинівка), 2018-2019 роки – 2 індустріальні парка (міста Слов'янськ, Бахмут).

 

Індустріальні парки Житомирська область

Зареєстровані індустріальні парки

1.Індустріальний парк "Коростень"

Індустріальний парк "Коростень" включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків 31.03.2014.

Ініціатор створення – Коростенська міська рада.

Площа земельної ділянки – 42,20 га.

Індустріальний парк створено на 30 років.

Керуюча компанія – ПрАТ "Коростенський завод МДФ" (договір про створення і функціонування індустріального парку підписано 18.07.2018, договір оренди земельної ділянки між ініціатором і керуючою компанією укладено 13.09.2018 на 30 років). Раніше, у липні 2015 року, керуючою компанією було визначено ТОВ "Екобау Сервіс", але рішенням Коростенської міської ради від 19.10.2017 № 824 розірвано договір з ТОВ "Екобау Сервіс" у зв'язку з порушенням істотних умов договору.

Метою створення індустріального парку є залучення інвестицій, необхідних для розвитку міста.

Пріоритетними напрямами діяльності індустріального парку вважається приладобудування, легка, деревообробна промисловість, логістика.

При абсолютному заповнені території індустріального парку учасниками, прогнозується створення близько 1000 робочих місць.

Згідно з концепцією для облаштування індустріального парку передбачалось 9,1 млн. грн. (1,4 млн. грн. з державного бюджету, 0,9 з місцевого бюджету, за рахунок недержавних коштів 6,8 млн. грн.).

Індустріальний парк "Коростень" розташований на відстані 3 км від автодороги державного значення МО7 (Київ-Варшава), 100 м до під'їзної залізничної колії, 2,6 км від великого залізничного вузла.

Інженерні комунікації (крім водопостачання) відсутні:

 • водопостачання : по території ділянки проходить водогін питної води діаметром 125 мм потужністю 60 м 3 /год та технічний водопровід діаметром 200 мм потужністю 1000 м 3 /год. Для збільшення обсягу води можливе використання 2-х водогонів діаметром 200 мм на відстані приблизно 0,5 км та 1,5 км;
 • водовідведення: точка підключення до міської каналізаційної мережі знаходиться приблизно на відстані 0,5 км, каналізаційна мережа може приймати 1000 м 3 /год каналізаційних вод;
 • електроенергія: трансформаторна підстанція "Заводська" розташована приблизно на відстані 600 м, величина максимального розрахункового навантаження з урахуванням існуючої дозволеної потужності 5600 кВт;
 • газопостачання: найближча точка під'єднання газу знаходиться на відстані 300 м, можливе забезпечення газу загальним обсягом 39 млн.м³ на рік.

Для індустріального парку "Коростень" було виготовлено проектно-кошторисну документацію "Будівництво інженерних мереж індустріального парку "Коростень" по вул. Жовтнева, 11д, м. Коростень Житомирської області", отримано позитивний експертний звіт, виконані топографо-геодезичні роботи зі складанням топографічного плану.

Проект "Будівництво інженерних мереж індустріального парку "Коростень" по вул. С. Кемського (Жовтнева), 11-Д м. Коростень Житомирської області" подано для реалізації у 2019 році до ДФРР. Проект передбачає, зокрема, будівництво: дороги довжиною 400 м, з двома тротуарами вартістю 2 840,6 тис. грн.; каналізації довжиною 1070 м, та водопроводу питної води довжиною 1070 м вартістю 1 139,1 тис. грн.; електричних мереж потужністю 5,6 МВт на відстані від 600 м з встановленням трансформаторних підстанцій та приєднанням електроустановки вартістю від 7 912,0 тис. грн. Загальний кошторис проекту складає 15,99 млн грн і фінансування за рахунок ДФРР передбачається на рівні 90% його кошторисної вартості.

В березні 2019 року оголошено конкурс з вибору учасників індустріального парку. За результатами конкурсу статусу учасника індустріального парку набуло ТОВ "БФ Проект" (договір про здійснення господарської діяльності укладено 07.05.2019) – основні види діяльності: лісопильне та стругальне виробництво (КВЕД 16.10) і виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння (КВЕД 16.29). Учасником представлено бізнес-план будівництва меблевої фабрики на частині території ІП площею 9 га. Проектом передбачено створення 200 нових робочих місць. Обсяг інвестицій становитиме 10 млн. євро.

Учасником розпочато та здійснюється будівництво будівлі транзитного складу загальною площею близько 17 тис. м 2 (станом на жовтень 2019 р. готовність об'єкту становить 75 відсотків: встановлено опорні колони, монтаж сендвіч-панелей, облаштування даху). Профінансовано робіт на суму 14,3 млн. грн., з них – 4,7 млн. грн. у ІІ кварталі та 5,4 млн. грн – у ІІІ кварталі.

Із загальної площі індустріального парку 42,2 га облаштовано ділянку орієнтовною площею 7 – 8 гектарів.

2. Індустріальний парк "ЖИТОМИР-СХІД"

Індустріальний парк "ЖИТОМИР-СХІД", ініціатором створення якого є Житомирська міська рада, включений до Реєстру індустріальних парків 27.10.2016.

Місце розташування та розмір земельної ділянки – шосе Київське, 44-Д, м. Житомир, Житомирська обл., 24,7324 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк – 40 років.

Мета створення – забезпечення економічного розвитку міста та підвищення конкурентоспроможності території міста, створення нових робочих місць, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури в місті Житомир.

Функціональне призначення: виробництво будівельних матеріалів; машинобудування; приладобудування; деревообробка; виробництво товарів легкої та харчової промисловості; ІТ технології; будівництво логістичного центру та центру з технічного обслуговування та ремонту літаків.

Керуюча компанія – комунальне підприємство "ЦЕНТР ІНВЕСТИЦІЙ" Житомирської міської ради.

Згідно з концепцією для облаштування індустріального парку передбачалось орієнтовно 44,9 млн. грн. (державний бюджет – 9,9 млн. грн., міський бюджет 1,3 млн. грн.).

Заплановано створити 1250 нових робочих місць.

У листопаді 2016 року за рахунок коштів міського бюджету було виготовлено проектно-кошторисну документацію будівництва інженерних мереж індустріального парку "ЖИТОМИР-СХІД" та отримано позитивний експертний висновок. Будівництво зазначених об'єктів було заплановано у два етапи, вартість робіт за якими складає 48,3 млн. грн. На першому етапі будівельних робіт у 2017 році планувалося використання коштів у сумі 27,4 млн. грн., на другому етапі – 20,9 млн. грн. Проектом передбачено здійснення комплексу робіт на території парку по трасуванню доріг та під'їзних шляхів протяжністю 1,442 км, створенню водопровідної мережі – 3,791 км, каналізаційної мережі – 3,3 км, електромереж – 2,174 км (5 МВт).

У грудні 2016 року управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради було проведено тендер щодо визначення виконавця робіт, а у січні 2017 року підписано договір з підрядником – ПП "Елітбуд-1" (м. Житомир) щодо виконання робіт по будівництву інженерних мереж індустріального парку.

У січні 2017 року Житомирською міською радою було досягнуто домовленість з ПАТ "Житомиробленерго" щодо підведення системи електропостачання потужністю 1,2 МВт для забезпечення проточних будівельних робіт на першому етапі, а також будівництва на території індустріального парку трансформаторної підстанції (із включенням витрат на її будівництво до інвестиційного плану цієї енергопостачальної компанії).

Опрацьовувалось питання підготовки проекту-схеми транспортної розв'язки для забезпечення виїзду/заїзду автотранспорту з території індустріального парку.

Згідно із заходами до Програми благоустрою та розвитку комунального господарства м. Житомира на 2016-2018 роки, передбачалося виділення у 2017 році з міського бюджету 2,7 млн. грн. для облаштування території індустріального парку, що складає 10 % на умовах співфінансування, іншу частину коштів для реалізації першого етапу будівництва планувалося отримати за рахунок коштів ДФРР. Як альтернативний варіант розглядалася можливість отримання фінансової підтримки для облаштування індустріального парку за рахунок коштів вітчизняних та іноземних інвесторів.

Керуючою компанією було розроблено та отримано технічні умови на приєднання до зовнішніх електромереж (в залежності від умов приєднання 10 кВт, 30 кВт, 110кВт), газопостачання, індивідуального водопостачання (буріння скважин) або центральний водогін (на відстані 0,52 км до 140 м 3 /год); запроектована система водовідведення з подальшою очисткою каналізаційних вод або центральна каналізація на відстані 0,53 км потужністю до 300 м 3 /год та проведені роботи з геолокації для оптимального розміщення промислової забудови та допоміжних (санітарних) будівель.

Продовжуються роботи з облаштування інфраструктури земельної ділянки індустріального парку та проводиться пошук учасників індустріального парку.

Тривають судові спори щодо спірної частини земельної ділянки, розташованої на території індустріального парку.

Незареєстровані індустріальні парки

У місті Новоград-Волинський Житомирської області функціонує приватний індустріальний парк "Укреколайн".

Стратегією розвитку Житомирської області на період до 2020 року одним із засобів виконання завдання зміцнення інноваційного потенціалу з метою досягнення стратегічної цілі "Стійкий розвиток багатогалузевої економіки області" визначено активізацію роботи по створенню індустріальних парків. Планом заходів з реалізації вказаної Стратегії на виконання програми "Стійкий розвиток багатогалузевої конкурентоспроможної економіки області" передбачається реалізація проектів:

 • будівництво інженерних мереж індустріального парку "Коростень";
 • створення індустріального парку "SMOKOVKA" (м. Житомир);
 • покращення енергозабезпечення міста шляхом будівництва ТП 330 Кв та підведення ЛЕП з метою створення Індустріального парку "Новопарк" (м. Новоград-Волинський).

Рішенням Житомирської обласної ради від 23.05.2019 № 1416 затверджено Програму розвитку мережі індустріальних парків у Житомирській області на 2019 рік.

 

Індустріальні парки Закарпатська область

Зареєстровані індустріальні парки

1.Індустріальний парк "Соломоново"

Індустріальний парк "Соломоново" був включений до Реєстру індустріальних промислових парків 06.06.2014.

Ініціатор створення – ТОВ "Сезпарксервіс", ТОВ "Євромотор", ТОВ "Євроавтотек", ТОВ "РІК".

Місцезнаходження – с. Соломоново, Ужгородський р-н, Закарпатська обл.

Загальна площа суміжних земельних ділянок – 66,2 га.

Строк, на який створюється індустріальний пар, - 30 років.

Керуюча компанія – ТОВ "Сезпарксервіс".

Метою створення індустріального парку є створення високотехнологічної території, аналогу найкращих світових взірців, для розміщення виробництв середнього та точного машинобудування.

Функціональним призначенням індустріального парку є розміщення виробництв галузей середнього та точного машинобудування (автомобілебудування, приладобудування, електронна промисловість і т.п).

Станом на 31.12.2013 було облаштовано 19,5 га індустріального парку "Соломоново". Протягом наступних років проводилися наступні роботи:

 • будівництво, модернізація та реконструкція об'єктів інженерної та виробничої інфраструктури на території першого етапу проекту;
 • будівельно-монтажні роботи на території другого етапу проекту (понижуюча трансформаторна підстанція ПС 110/35/10 кВ) (введено в експлуатацію в 2015 році);
 • реконструкція ПЛ 110 кВ Батєво-Чоп-Соломоново;
 • проведення пусконалагоджувальних робіт на очисних спорудах "Біолідер-250";
 • вдосконалення системи протипожежного захисту авто збирального цеху;
 • вдосконалення системи електропостачання (ПЛ 110 кВ);
 • підготовчі роботи до влаштування технологічного заїзду з автодороги Т07-07 КПП "Соломоново" – В. Добронь – Яноші та будівництва пожежного депо;
 • підготовчі роботи з покращення системи водо забезпечення.

Таким чином, індустріальний парк "Соломоново" фактично забезпечено електрикою – 450-550 кВт/год, водопостачанням, водовідведенням – 850 м 3 /год, природним газом – 3200 м 3 /год.

Заходи з будівництва, модернізації та реконструкції інженерно-транспортної та виробничої інфраструктури профінансовані на суму 9,3 млн. грн.

У 2017 – 2018 роках керуючою компанією проводились переговори з представниками китайського виробника, зацікавленого у розміщені виробництва на території України; оновлено базу потенційних резидентів парку та направлено інвестиційні пропозиції європейським виробникам автокомпонентів (німецьким, нідерландським та угорським); розроблено маркетингову стратегію просування парку на 2018 рік; оновлено контент веб-ресурсу індустріального парку "Соломоново".

Також, було направлено звернення до економічних відділів 15-ти Посольств України за кордоном з метою сприяння дипломатичними представництвами у презентації індустріального парку іноземним інвесторам

У 2018 – жовтні 2019 року фінансування облаштування індустріального парку не здійснювалось.

Ініціювання нових індустріальних парків

У Хустському районі Закарпатської області проводиться підготовча робота по організації індустріального парку "Нарцис" в с. Кіреші.

Також, Хустською міською радою здійснено закупівлю послуг на проведення топографо-геодезичних вишукувань на земельній ділянці в районі об'їзної дороги м. Хуст на території Хустської міської ради – Індустріальний парк. Строк виконання робіт до 30.11.2018. Вартість робіт понад 70 тис. грн.

Завданнями і заходами з виконання Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки передбачено створення в Закарпатській області індустріального парку "Інноваційне місто довголіття" (з промислової переробки лікарських рослин).

Стратегією розвитку Закарпатської області на період до 2020 року одним із завдань досягнення стратегічної цілі "Формування конкурентоспроможної та інноваційної економіки" визначено підтримку розвитку інфраструктури промислових парків. Згідно зі Стратегією найбільші обсяги інвестицій планується залучити у промисловий сектор, зокрема через: - індустріальний парк "Соломоново" (виробництво автомобілів, автокомпонентів та автокомплектуючих), передбачено залучити 7,0 млн. дол. США іноземних інвестицій; - запланований індустріальний парк "Нарцис" (фармакологія, косметологія, харчові добавки та поглиблена переробка дикоростучих ягід).

Індустріальні парки Запорізька область

Незареєстровані індустріальні парки

У місті Запоріжжя у 2011 році створено індустріальний парк площею 50 га на базі підприємства ПАТ "Запоріжкран" за підтримки фінської компанії Konecranes, де успішно працюють 12 промислових підприємств малого бізнесу, з яких 10 – українські компанії.

ТОВ "Ізатекс-Індастрі" створено індустріальний парк "Мелітополь" на місці колишнього ПАТ "Мелітопольський завод холодильного машинобудування "РЕФМА" (загальна площа земельної ділянки – 16,3 га, площа приміщень – 84 тис. м 2 ). Рішенням Мелітопольської міської ради від 07.06.2018 № 14 погоджено концепцію індустріального парку "Мелітополь". На будівництво та створення парку згідно з концепцією передбачається залучити понад 50 млн. грн. (кошти учасників та керуючої компанії). Прогнозна кількість нових робочих місць – 2260. Функціональне призначення парку: виробництво запчастин та комплектуючих для с/г техніки та автомобілів, глибока переробка та зберігання с/г продукції, логістика, ІТ-технології.

Ініціювання нових індустріальних парків

Планується створення індустріального парку на території Семенівської сільської ради.

Станом на 01.10.2019 в області нараховується 205 вільних земельних ділянок типу Greenfield та Brownfield загальною площею близько 3358 га, з яких 65 ділянок (площею від 15 га) можливі під створення індустріальних парків. Найбільш інвестиційно-привабливі земельні ділянки знаходяться у м. Бердянськ, Мелітопольському, Бердянському, Василівському, Вільнянському, Більмацькому, Запорізькому та Приморському районах.

На Інвестиційному порталі Запорізької області (http://investment.zoda.gov.ua) розміщені інтерактивні карти вільних земельних ділянок для інвестиційної діяльності.

Згідно зі Стратегією регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року в області 18 ділянок загальною площею майже 900 га пропонуються під промислові зони, з них 14 відповідають вимогам законодавства для розміщення індустріальних парків. Передбачено виділення коштів з обласного бюджету на розробку концепцій індустріальних парків у розмірі 400 тис. грн. впродовж 2018- 2019 років.

Планом заходів на 2016-2018 роки з реалізації Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року було передбачено реалізацію проекту "Створення індустріального парку з глибокої переробки зерна "Житниця" м. Бердянськ".

 

Індустріальні парки Івано-Франківська область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Долина"

Індустріальний парк "Долина" включений до Реєстру індустріальних парків 03.02.2014.

Ініціатор створення Долинська міська рада.

Індустріальний парк створено на 30 років.

Площа земельної ділянки – 27,14 га.

Керуюча компанія – комунальне підприємство Долинської міської ради "Долина-Інвест".

Метою створення індустріального (промислового) парку є формування механізмів ефективного задоволення попиту інвесторів на майданчики підготовлені для розміщення об'єктів промисловості, логістики та супутнього сервісу.

Пріоритетними напрямами діяльності для визначення функціонального призначення індустріального парку вважається легка, харчова, деревообробна та автомобілебудівна промисловість.

Заплановано створення 2030 робочих місць.

На облаштування необхідно відповідно до концепції 25 млн. грн. (з Державного бюджету – 6,3 млн. грн., за рахунок керуючої компанії – 18,7 млн. грн.).

Згідно рішення сесії Долинської міської ради від 06.12.2018 № 151-44/218 "Про проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Обліски" вирішено зменшити площу індустріального парку для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств (для обслуговування бази та складів). Частина території пропонуватиметься інвесторам, яких не цікавлять умови ведення бізнесу в межах індустріального парку. Відповідно в короткій перспективі індустріальний парк буде реорганізовано і розроблено нову концепцію.

Звіти про функціонування індустріального парку у 2018-2019 роках не надходили.

Незареєстровані індустріальні парки

В Івано-Франківській області у 2015 році ініційовано створення індустріального парку "Бурштин" площею 20,5 га. Виготовлено проект землеустрою ділянки. На облаштування парку з міського бюджету вже використано 243,2 тис. грн. Стратегією розвитку Бурштина на 2016-2020 роки передбачено підведення до ділянки, на якій планують створити індустріальний парк, інженерних мереж. Бурштинською міською радою здійснюються заходи щодо залучення інвесторів до індустріального парку. Зокрема, проведено зустрічі з представниками німецької компанії "Leoni AG" щодо можливості спорудження нового заводу на території індустріального парку. Керівництвом компанії в лютому 2018 року прийнято рішення про будівництво заводу з виготовлення кабельно-провідникової продукції для автомобілів на території індустріального парку площею 12 га. Завершити будівництво заводу планувалося влітку 2019 року.

В місті Івано-Франківськ на початку 2019 року ініційовано створенння приватного індустріального парку "Аркан" (Arkan. Precarpathian Industrial Park) площею 19,3 га (тип brownfield).

На території є 62 тис. м 2 виробничих приміщень, 12,8 тис. м 2 адміністративних і офісних приміщень, 9 тис. м 2 допоміжних приміщень.

Парк розташовано у межах міста на території ПрАТ "Івано-Франківський арматурний завод" (площі якого оптимізовано і він продовжує свою діяльність), до нього підведені всі необхідні комунікації: електрична підстанція потужністю 25 МВт, власні джерела води, каналізаційна магістраль, газорозподільна станція.

Також пристосована зручна інфраструктура: швидкий доступ до однієї з центральних автомагістралей міста, підведена залізнична гілка (з розвантажувальним краном), близька відстань до аеропорту.

Парк орієнтований на виробництво з високою доданою вартістю: верстатобудування, робототехніка, приладобудування, електротехнічна промисловість, побутові машини та прилади й інші галузі промисловості.

Ініціювання нових індустріальних парків

Проводиться робота щодо створення індустріальних парків у містах Калуші, Коломиї. Зокрема:

 • Коломийською міськрадою розроблено та затверджено концепцію індустріального парку "Коломия", триває робота щодо визначення земельної ділянки під індустріальний парк;
 • Калуською міською радою прийнято рішення від 21.06.2018 № 1633 "Про підтримку створення індустріального парку "Оріана" на території м. Калуша. Під індустріальний парк планується виділити 47 га строком на 50 років;
 • рішенням Калуської міської ради від 06.06.2013 № 1944 затверджено концепцію індустріального парку "Калуш", на 18 га землі планується розвивати потужні підприємства інноваційних галузей промисловості, триває робота щодо пошуку потенційних інвесторів.

Планується створення індустріального парку у Хриплинській промзоні поблизу Івано-Франківська. З цією метою місто, якому належить 4,3 га землі, планує викупити дві земельні ділянки загальною площею 14 га у селі Хриплин поруч із промисловою зоною. Серед потенційних інвесторів є зацікавленність щодо будівництва в Івано-Франківську нового молокозаводу, підприємств з виробництва сонячних панелей та різних видів побутової техніки.

Згідно Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року досягнення стратегічної цілі "Стійкий розвиток економіки" можливе, серед іншого, й через реалізацію проектів щодо розробки концепції та техніко-економічного обґрунтування розміщення індустріальних парків у регіоні; розвитку інженерної інфраструктури для індустріальних парків; створення індустріальних парків у містах, у т. ч. на територіях старих промислових зон.

Планом заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року передбачено реалізацію проекту "Створення індустріальних парків в містах Долині, Калуші, Бурштині, Коломиї".

 

Індустріальні парки Київська область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Перший український індустріальний парк"

Індустріальний парк "Перший український індустріальний парк" створено в смт. Велика Димерка, Броварського району Київської області та включений до Реєстру індустріальних (промислових) парків 08.07.2014 року.

Ініціатор створення індустріального парку - товариство з обмеженою відповідальністю "Земельний союз".

Керуюча компанія - ТОВ "Індастріал Парк Менеджмент ".

Строк, на який створюється індустріальний парк – 40 років.

Загальна площа індустріального парку – 105 га .

Метою створення індустріального парку "Перший український індустріальний парк" є: забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Київського регіону; активізація інвестиційної діяльності; підвищення рівня зайнятості населення; розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення індустріального парку: машинобудування та металообробка; харчова промисловість; легка промисловість; фармацевтична промисловість, мікробіологічна промисловість; деревообробна промисловість; меблева промисловість, поліграфічна промисловість; промисловість будівельних матеріалів; транспорт та складське господарство.

Очікувана загальна сума інвестицій у розвиток індустріального парку становить 210 млн. дол. США (1680 млн. грн.).

В залежності від типу виробництва, технологічного процесу та етапу становлення парку, кількість створення робочих місць становитиме близько 2100.

Реалізовані проекти: 26.09.2017 у смт. Велика Димерка Броварського району в рамках індустріального парку відбулося відкриття найбільшої сонячної електростанції (СЕС) Київської області. Кількість працюючих – 50 людей.

Димерська СЕС-1 стала першим в Україні успішно реалізованим проектом компанії UDP Renewables (входить до групи UDP) у галузі відновлювальної енергетики. До енергосистеми країни у серпні 2017 року було підключено першу чергу цієї СЕС потужністю 6 МВт, яка складається з 22 200 сонячних модулів. У 2018 році мали бути завершені три наступні черги, а загальна потужність Димерської СЕС-1 має досягнути 50 МВт, що відповідає 5% потужності типового блоку атомної електростанції.

Звіти про функціонування індустріального парку у 2018-2019 роках не надходили.

2. Індустріальний парк "Фастіндастрі"

Індустріальний парк "Фастіндастрі" створено в місті Фастів Київської області та включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків 13.01.2017 року.

Ініціатор створення індустріального парку – Фастівська міська рада.

Керуюча компанія – ТОВ "Компанія "СТАРТ-ІНДАСТРІ" (договір про створення та функціонування індустріального парку підписано 18.05.2018).

Загальна площа індустріального парку – 15 га , яка входить до зони, на якій розміщуються підприємства ІІ класу шкідливості, що є джерелами забруднення навколишнього середовища і потребують санітарно-захисних зон 500-300 метрів.

Строк, на який створюється індустріальний парк – 30 років.

Мета створення індустріального парку – залучення інвестицій, необхідних для розвитку міста, забезпечення сприятливих умов для функціонування та розвитку промислових підприємств, збільшення надходжень до міського бюджету міста Фастів та Державного бюджету України.

Функціональне призначення індустріального парку – це виробництво будівельних матеріалів; машинобудування; деревообробка; виробництво фармацевтичної галузі; електроніка та ІТ технології; виробництво легкої та харчової промисловості.

Для облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 16,9 млн. грн. (з Державного – 12,7 млн. грн., з міського – 4,2 млн. грн.).

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 450 нових робочих місць.

Договір про створення та функціонування індустріального парку "Фастіндастрі" відповідно до якого статусу керуючої компанії набуло ТОВ "Компанія "СТАРТ-ІНДАСТРІ" було укладено 18.05.2018.

У 2018 році було проведено ряд заходів: закладання першого каменю у будівництво індустріального парку та презентація промислово-логістичного кластеру і пункту митного оформлення.

Відповідно до інформації керуючої компанії парку ТОВ "Компанія "СТАРТ-ІНДАСТРІ" станом на липень 2019 року:

 • складено та затверджено організаційно штатний розпис керуючої компанії, який готовий для проведення експертизи щодо дотримання норм з охорони праці;
 • проводиться популяризація індустріального парку для залучення інвесторів;
 • проводяться переговори з потенційними інвесторами, для вивчення їх потреб;

Рішенням Фастівської міської ради від 02.07.2019 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки індустріального парку в оренду та передано її в оренду керуючій компанії ТОВ "Компанія "СТАРТ-ІНДАСТРІ" строком на 30 років. Керуюча компанія у місячний термін зобов'язалася укласти договір оренди землі та здійснити державну реєстрацію права оренди земельної ділянки індустріального парку. Керуючою компанією проведений поділ даної ділянки на 5 частин для передачі в суборенду потенційним учасникам індустріального парку.

Станом на 01.10.2019 року керуюча компанія проводить процедуру державної реєстрації договору оренди землі на земельну ділянку площею 15,0000 га у відповідності до чинного законодавства.

Інженерні мережі не підведені. Розпочаті роботи по підготовці проектно-кошторисної документації на створення необхідної інфраструктури для забезпечення ІП енергоносіями та транспортними шляхами.

Звернення про наміри стати учасником індустріального парку є від 2-х інвесторів.

Проводяться підготовчі роботи щодо формування інвестиційного проекту "Будівництво електричної підстанції".

Також, 15.07.2019 керуючою компанією було укладено попередній договір з потенційним учасником індустріального парку ТОВ "Сенда" щодо укладення договору про здійснення інвестиційного проекту з будівництва заводу по виробництву комбінованих кормів в межах індустріального парку в майбутньому (орієнтовно на 5 га площі індустріального парку).

3. Індустріальний парк "Мироцьке"

В селі Мироцьке Києво-Святошинського району Київської області створено індустріальний парк "Мироцьке" та включено його до Реєстру індустріальних (промислових) парків 30.05.2016 року.

Площа парку складає – 36,67 га.

Заявлений строк функціонування індустріального парку – 30 років.

Ініціатор створення індустріального парку – громадянин України Іванченко Василь Леонідович.

Керуюча компанія – ТОВ "Індустріальний парк "Мироцьке".

Основною метою створення індустріального парку є забезпечення сприятливих умов для розміщення об'єктів українського та міжнародного інноваційного промислового виробництва.

Функціональне призначення індустріального парку передбачає провадження в його межах діяльності, пов'язаної з переробкою будівельних матеріалів, підприємств легкої та харчової промисловості; приладобудування та підприємств з альтернативної енергетики.

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення до 2000 нових робочих місць.

Згідно з концепцією для створення індустріального парку передбачалось залучити орієнтовно 42,633 млн. грн. Потребу в фінансуванні облаштування індустріального парку (вартість підведення інженерно-транспортної інфраструктури) було визначено на рівні 40,9 млн. гривень.

У 2018 році для ділянки індустріального парку розроблено та затверджено Детальний план території, що значно прискорює початок нового будівництва учасниками парку. Прийняті відповідні рішення про присвоєння назви масиву "Індустріальний парк "Мироцьке" та назв вулицям парку, інформацію про які внесено до державних реєстрів Мін'юсту.

Територію індустріального парку розділено на 40 окремих земельних майданчиків для будівництва власної промислової нерухомості.

Виконана в повному обсязі містобудівна документація, необхідна для проведення робіт щодо облаштування парку та під'єднання його до зовнішніх інфраструктурних мереж.

Отримані технічні умови та проведені проектні роботи для підключення до інженерних мереж операторів в межах наявних лімітів для забезпечення функціонування індустріального парку (водопостачання та водовідведення, газопостачання).

Проведено технічний та юридичний аудит земельних ділянок на предмет їх придатності та готовності для облаштування та розташування промислових підприємств.

Збудовано розподільчий пункт електромережі на 6 МВт та підписано понад 2,6 МВт на приєднання учасників парку за схемою, що не є стандартною. Отримані та збудовані понад 5 стандартних підключень промислових майданчиків до ліній електромереж по 50 кВт. За участі Київобленерго розроблено та погоджено проекти внутрішніх мереж електропостачання 3-х учасників парку.

Збудовано першу чергу побутової каналізації, прокладено мережу оптоволоконного зв'язку.

Збудовано першу чергу наземної сонячної електростанції потужністю 2 МВт. Отримані містобудівні умови на будівництво другої черги СЕС потужністю 3,525 МВт АС.

На потреби облаштування інженерно-транспортної інфраструктури індустріального парку вже витрачено біля 25 млн. гривень. Загальні витрати на інфраструктуру на 2020-2021 роки передбачені на рівні 30 млн. гривень. Усі роботи по облаштуванню території індустріального парку та підключення до інженерних мереж здійснюються виключно за рахунок коштів керуючої компанії. Кошти місцевих та державного бюджетів не залучалися.

Постійно проводиться робота щодо залучення учасників до індустріального парку, зокрема, на сьогодні здійснюються заходи щодо залучення перших учасників парку: заводу будівельних сумішей та комбінату залізобетонних виробів (розроблено проектну документацію щодо їх будівництва).

4. Індустріальний парк "Київщина"

Індустріальний парк "Київщина" створено в селі Нові Петрівці, Вишгородського району Київської області та включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків 25.10.2017 року .

Ініціатор створення індустріального парку – ПрАТ "Промислово-технологічний парк "КИЇВЩИНА".

Загальна площа індустріального парку – 118,35 га

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 30 років.

Основною метою створення є формування належних умов для реалізації інвестиційних проектів на промислових майданчиках індустріального парку та забезпечення соціально-економічного розвитку території.

Функціональне призначення: переробка сільськогосподарської продукції, легка промисловість, виробництво машин і устаткування, логістика, сервісне обслуговування.

Для створення необхідної інженерної інфраструктури індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 100 млн. грн. за рахунок керуючої компанії та учасників парку.

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 3000 нових робочих місць.

На листопад 2018 року були заплановані загальні збори акціонерів з порядком денним щодо затвердження керуючої компанії. До кінця 2018 року планувалося залучення коштів для облаштування окремих інженерних споруд та організації тимчасових офісних приміщень на території індустріального парку.

Звіти про функціонування індустріального парку у 2019 році не надходили.

5. Індустріальний парк "Біла Церква"

Індустріальний парк "Біла Церква" створено на території Шкарівської селищної ради Білоцерківського району Київської області та включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків 13.04.2018 року.

Ініціатор створення – ТОВ "Індустріальний парк "Біла Церква 1".

Загальна площа – 24,1419 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк – 50 років.

Основною метою створення є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності регіону, активізація інвестиційної діяльності, підвищення рівня зайнятості населення, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення: машинобудування та металообробка; легка та харчова промисловість; деревообробна та меблева промисловість; інші галузі, сумісні із вищезазначеними.

Для створення необхідної інженерної інфраструктури індустріального парку необхідно залучити орієнтовно 117,4 млн. грн. та на проведення будівництва й облаштування об'єктів індустріального парку – 2 740 млн. грн. за рахунок коштів ініціатора створення, керуючої компанії, учасників парку, інвесторів, банківського фінансування.

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 3000 нових робочих місць.

Впродовж 2018 – ІІІ кварталу 2019 року ініціатором створення забезпечено виконання ряду заходів:

 • розроблено і затверджено детальний план території, отримано містобудівні умови і обмеження;
 • отримано технічні умови, розроблено та погоджено проекти газопостачання, водопостачання та водовідведення (узгоджені інженерні потужності: водопостачання/водовідведення – 800 м3/добу, газопостачання – 2000 м3/год, електропостачання – 2 мВт з можливістю збільшення за необхідності);
 • здійснюється будівництво зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення;
 • розробляється проект електропостачання.

Також розроблено проектну документацію об'єкта "Нове будівництво швейно-в'язальної фабрики ", здійснено комплексну експертизу проекту та отримано позитивний висновок за результатами експертизи.

На зазначені роботи ініціатором створення індустріального парку залучено коштів на 2,87 млн. грн.

У зв'язку з будівництвом офісного приміщення площею 1,4 тис. м 2 (з якої вільною залишається 1,1 тис. м 2 ) для задоволення потреб потенційних учасників індустріального парку вільна площа парку зменшилась на 2 га та становить 22,05 га.

6. Індустріальний парк "Біла Церква 2"

Індустріальний парк "Біла Церква 2" створено на території Шкарівської сільської ради Білоцерківського району Київської області та включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків 04.10.2018.

Ініціатор створення індустріального парку – ТОВ "ІП "Біла Церква 2".

Загальна площа індустріального парку – 34,7138 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 50 років.

Керуюча компанія - ТОВ "Індастріал Парк Менеджмент".

Основною метою створення індустріального парку є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Білоцерківського регіону, активізація інвестиційної діяльності, підвищення рівня зайнятості населення, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення: виробництво харчових продуктів та безалкогольних напоїв; легка промисловість (текстильне виробництво, виробництво одягу); виробництво паперу та паперових виробів; складське господарство; інші галузі, сумісні із вищезазначеними.

Для проведення облаштування інженерних мереж та інфраструктури індустріального парку необхідно залучити 173,3 млн грн. (джерела фінансування: ТОВ "ІП "Біла Церква 2" - 104 млн грн., керуюча компанія – 17,3 млн грн., інші джерела – 52 млн грн.); на проведення будівництва та облаштування об'єктів індустріального парку – 4 365,5 млн грн. (джерела фінансування: ТОВ "ІП "Біла Церква 2" – 218,3 млн. грн., керуюча компанія – 218,3 млн грн, учасники індустріального парку – 2 182,77 млн. грн., інвестори, банківське фінансування – 1 746,2 млн. грн.).

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 1100 нових робочих місць.

Автомобільну дорогу підведено до меж індустріального парку. Інженерні комунікації не підведені.

08.08.2019 статусу керуючої компанії індустріального парку набуло ТОВ "Індастріал Парк Менеджмент".

Вільна площа парку становить 24,7138 га.

7. Індустріальний парк "Місто Скла"

Індустріальний парк "Місто Скла" створено у м. Березань Київської області та включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків 30.01.2020.

Ініціатор створення індустріального парку – ТОВ "Березанський завод листового скла" ("Березаньскло").

Загальна площа індустріального парку – 20,2633 га (земельна ділянка комунальної власності, надана в оренду ініціатору на 31 рік).

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 30 років.

Основною метою створення індустріального парку є залучення інвестицій, необхідних для розвитку міста, підвищення конкурентоспроможності Березанської ОТГ, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Функціональне призначення: виробництво скла та скловиробів, логістика, інші види виробництва (даний перелік може бути змінений та/або доповнений відповідно до актуальних потреб громади).

Для проведення облаштування інженерних мереж та інфраструктури індустріального парку орієнтовно необхідно залучити 40,9 – 43,24 млн грн., з них 865 тис. гривень (2%) – кошти місцевого бюджету, 3,459 млн гривень (8%) – кошти державного бюджету, 38,9 млн гривень (90%) – недержавні кошти.

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 500 нових робочих місць.

В межах парку передбачається налагодження виробництва листового (флоат) скла. Очікується залучити 200 млн доларів США інвестицій.

Ініціатором створення отримано технічні умови на підключення до комунальної мережі водовідведення, на нестандартне приєднання до електричних мереж ПрАТ "Київобленерго" потужністю 10 МВт, на нестандартне приєднання до газорозподільної системи ПАТ "Київоблгазу" потужністю в 5 000 м3/год.

Незареєстровані індустріальні парки

Із 2000 року у місті Біла Церква Київської області на території комунального підприємства "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" (250 га) функціонує індустріальний парк , що налічує близько 70 підприємств-резидентів, котрі забезпечують робочими місцями понад 1000 жителів міста та району. Переважна більшість підприємств індустріального парку використовує виробничі приміщення колишнього авіаційного ремонтного заводу, решта – ділянки навколо промислового майданчика цього заводу.

Ініціювання нових індустріальних парків

У Макарівському районі Київської області (65 км траси Київ – Житомир) ініційовано будівництво Агро-індустріального парку з переробки та продажу плодово-ягідної продукції "Агровесна" . Ведеться пошук інвесторів для реалізації інвестиційного проекту, метою якого є створення умов для підвищення доданої вартості плодово-ягідної продукції. Бюджет проекту – $10-30 млн., площа інвестиційної земельної ділянки – 10-30 га.

Згідно зі Стратегією розвитку Київської області на період до 2020 року одним із завдань досягнення стратегічної цілі "Стійке економічне зростання на основі інноваційного розвитку багатогалузевої економіки" зазначено модернізацію промислових виробництв на новій технологічній базі, зокрема шляхом створення і розвитку індустріальних та технологічних парків.

Згідно Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року одним із показників реалізації зазначеної вище стратегічної цілі визначено підготовку та представлення комплекту інженерно-будівельної документації та завершення будівництва індустріального парку в м. Славутич.

 

Індустріальні парки Кіровоградська область

Зареєстровані індустріальні парки

1.Індустріальний парк "Олександрія"

Індустріальний парк "Олександрія" створено в місті Олександрія Кіровоградської області та включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків 13.04.2018 року.

Ініціатор створення індустріального парку – Олександрійська міська рада.

Загальна площа індустріального парку – 24,4803 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 49 років.

Основною метою створення є забезпечення сталого економічного розвитку регіону, формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових об'єктів промисловості, інноваційної сфери, логістики і супутніх послуг, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку регіону, підвищення конкурентоспроможності регіону.

Функціональне призначення: виробництво автозапчастин та комплектуючих виробів для сільськогосподарської техніки (збірка та виготовлення для автозапчастин); виробництво електричного устаткування (збірка та виготовлення побутових електроприладів); виробництво меблів, текстильне виробництво; виробництво харчових продуктів (комплексна переробка та зберігання овочів та фруктів).

Для створення необхідної інженерної інфраструктури та проведення будівельних робіт з облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 54,68 млн. грн. (за рахунок державного та місцевого бюджетів), на організацію діяльності та розвиток індустріального парку – 525 млн. грн (кошти керуючої компанії та учасників ІП).

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 1330 нових робочих місць.

Рішенням Олександрійської міськради від 27.04.2018 № 472 "Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік" затверджено видатки з місцевого бюджету у розмірі 100,0 тис. грн для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво об'єктів парку.

З метою оновлення та актуалізації містобудівної документації прийнято рішення про виготовлення генерального плану міста (останній генеральний план м. Олександрії був виготовлений у 1971 році), що дасть змогу замовляти проектні документи на будівництво нових об'єктів.

Виконкомом Олександрійської міськради у 2018 році було замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації. Виконання робіт очікується на початку 2019 року.

У 2019 році планується подавати заявку на конкурс проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

З метою облаштування території парку проект "Благоустрій території Індустріального парку "Олександрія" (кошторисна вартість 4,6 млн грн.) було подано до ДФРР (у березні 2018 року) з періодом реалізації проекту у 2019 році. Проект не визначено на фінансування із залученням коштів ДФРР у 2019 році.

Також з метою облаштування території індустріального парку проекти "Виготовлення проектно-кошторисної документації проекту підготовки та благоустрою ділянки індустріального парку" та "Підготовка та благоустрій ділянки індустріального парку" подано на отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Станом на жовтень 2019 року проекти такого фінансування не отримали.

Проводяться роботи з облаштування індустріального парку (такі роботи стримуються через відсутність генерального плану м. Олександрії, який проходить етап обговорення та планується затвердити у жовтні 2019 року).

До ініціатора створення індустріального парку звернулось керівництво Міноборони з пропозицією будівництва порохового заводу в межах індустріального парка. Остаточне рішення щодо такого будівництва на сьогодні не прийнято.

Згідно зі Стратегією розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року одним із завдань реалізації стратегічного пріоритету "Розбудова інвестиційного потенціалу у промисловості та стимулювання оновлення основних фондів" визначено сприяння створенню на території області індустріальних парків з метою залучення передових технологій, а також розвитку сучасної виробничої і ринкової інфраструктури області, зокрема – у сферах виробництва енергозберігаючого енергетичного обладнання, засобів аграрної механізації тощо.

Планом заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року було передбачено реалізацію проекту "Розроблення ТЕО створення індустріальних (промислових) парків Кіровоградщини" (м. Кіровоград, м. Олександрія, м. Світловодськ).

Індустріальні парки Луганська область

Ініціювання нових індустріальних парків

В Луганській облдержадміністрації 13.11.2017 проведено нараду з питання створення індустріальних парків на території Луганщини.

У січні 2018 року Рубіжанська міськрада оприлюднила проект рішення про створення і концепцію індустріального парку "Рубіндастрі" площею 35 га. У зв'язку із зацікавленістю інвесторів, наразі розглядається питання збільшення запропонованої ділянки до 70 га. Ведеться робота з доопрацювання та удосконалення концепції. Строк, на який створюється індустріальний парк – 30 років. Територія потребує перенесення високовольтних ліній електропередачі, а також газо- і водопровідних ліній. Поблизу розташовуються автомобільна дорога, залізничні шляхи та 2 великих виробничих підприємства – ВАТ "Рубіжанський картонно-тарний комбінат" та ТОВ НВП "Зоря". Пріоритетними напрямами діяльності в межах парку пропонується визначити виробництво будівельних матеріалів, виробництво фармацевтичної продукції, машинобудування, екологічну переробку твердих побутових відходів, деревообробку, виробництво електроніки та продукування ІТ-технологій, легку та харчову промисловість.

ДУ "НІОХІМ" має намір створити індустріальний парк в м. Лисичанськ Луганської області – індустріальний парк "Лисичанський", де передбачається налагодження виробництв харчової соди, кормових добавок для птахівництва, вапна (у т.ч. для будівництва), рідкого хлористого кальцію, цементу та ін.

Згідно зі Стратегією розвитку Луганської області на період до 2020 року підвищення рівня інноваційної та інвестиційної спроможності області можливе, серед іншого, через удосконалення регіональної інвестиційно-інноваційної інфраструктури, зокрема створення регіональної мережі наукових, технологічних та індустріальних парків , а також системи правової, кадрової та інформаційної підтримки інноваційної діяльності

 

Індустріальні парки Львівська область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Львівський індустріальний парк "Рясне-2"

Львівський індустріальний парк "Рясне-2" був включений до Реєстру індустріальних парків 07.02.2014.

Ініціатором створення є Львівська міська рада.

Місцезнаходження та площа земельної ділянки – у м. Львові у межах промвузла "Рясне-2", 23,9413 га.

Строк створення – 50 років.

Керуюча компанія – ТзОВ "СіТіПарк Львів".

Метою створення індустріального парку є залучення інвестицій в економіку міста, забезпечення сприятливих умов для функціонування та розвитку промислових підприємств, поліпшення інвестиційного іміджу міста, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до міського бюджету міста Львова та Державного бюджету України, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури. Згідно з попередніми планувальними рішеннями промислової зони "Рясне-2" та враховуючи фактичні розриви до житлової забудови мікрорайону "Рясне-2", на території планування можливе розміщення підприємств V та IV класів шкідливості за санітарної класифікацією згідно з ДСП-173 з санітарно-захисними зонами 50 м та 100 м відповідно. За своїм функціональним призначенням ця функція відповідає генеральному плану м. Львова.

За попередніми розрахунками необхідно буде залучити 100 млн. дол. США для створення і функціонування індустріального парку.

За попередньою оцінкою фахівців на території парку може бути створено від 6 до 12 тис. робочих місць.

До індустріального парку "Рясне-2" вже підведено: водопостачання, водовідведення, газопостачання, електропостачання:

 • електроенергія: потужність - 9,98 МВт; встановлено: 3416м кабельної лінії, електрична розподільна плата 10кВ з 8 розетками;
 • газопостачання: м3 / год - 4500,00; встановлено: 235м трубопроводу Д280; точка розподілу газу тиском 1 бар; лічильник газу;
 • водопостачання: м3 / год - 250,00; встановлено: 26 м трубопроводу Д160 з промисловим водоміром;
 • каналізація: м3 / год - 250,00; встановлено: 320м трубопроводу Д500;
 • дренаж (скидання дощової води) - встановлено: 62 м трубопроводу Д400; Точки підключення, зазначені на схем.

На земельній ділянці здійснюються вишукувальні роботи для будівництва будівель та інженерно-транспортної інфраструктури, здійснюється підготовка до замовлення та виконання проектних робіт (заплановано побудувати 15 будівель виробничої/складської/ логістичної інфраструктури). Вживаються заходи щодо зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки.

Звіти про функціонування індустріального парку у 2019 році не надходили.

2. Яворівський індустріальний парк

Яворівський індустріальний парк, ініціатором створення якого є Яворівська районна рада, був включений до Реєстру індустріальних парків 26.04.2017.

Розмір земельної ділянки – 40 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк – 30 років.

Мета створення – забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Яворівського району шляхом: активізації інвестиційної діяльності в районі, залучення інвестицій; створення нових робочих місць; розвитку сучасної виробничої інфраструктури; запровадження сучасних технологій виробництва; застосування світового досвіду організації промислового виробництва.

Функціональне призначення: конкретно не визначено, але у очікуваних результатах вказано: приладобудування, машинобудування, металообробка, логістика, торгівля та послуги.

Для облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 197 млн. грн. На підготовчий етап буде необхідно 3,1 млн. грн. На етапі будівництва буде необхідно 188,3 млн. грн. Підготовчий етап здійснено за рахунок проекту Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 526, 4 тис. грн. Ще є потреба в 868 тис грн., які будуть виділені Яворівською районною радою. За рахунок Державного бюджету передбачено фінансування у розмірі 49 млн. грн. на облаштування інженерно-технічної мережі. 146,7 млн. грн. планується за рахунок інвесторів.

Передбачається створення до 2200 робочих місць.

Звіти про функціонування індустріального парку у 2018-2019 роках не надходили.

3. Кам'янка-Бузький індустріальний парк

Кам'янка-Бузький індустріальний парк, ініціатор створення якого є Кам'янка-Бузька міська рада, включений до Реєстру індустріальних парків 31.05.2017.

Площа земельної ділянки – 24,4671 га.

Строк створення – 30 років.

Мета створення – формування механізмів ефективного задоволення попиту інвесторів на майданчики, підготовлені до розміщення об'єктів інноваційної сфери, промисловості, логістики та супутнього сервісу, підвищення якості життя населення, усунення диспропорцій у рівнях розвитку районів Львівської області за допомогою поліпшення інвестиційного й інноваційного клімату, забезпечення зайнятості працездатного населення, створення умов для розгортання на базі промислових парків конкурентоспроможних промислових виробництв і супутнього сервісу.

Функціональне призначення: сільськогосподарське машинобудування, харчова промисловість, електронна промисловість, комбінована логістика, виробництво будівельних матеріалів, деревообробка, виробництво меблів, промисловість будівельних матеріалів та виробів з них.

За даними концепції на облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 5 млн. грн. З Державного бюджету заплановано отримати 3 млн. грн., обласного – 500 тис. грн., районного - 500 тис. грн., від приватних інвесторів 1 млн. грн.

Заплановано створити 400 робочих місць.

До ДФРР подано проект "Будівництво інженерно-транспортної інфраструктури ділянки Індустріального парку в м. Кам'янка-Бузька Львівської області з виготовленням проектно-кошторисної документації", що передбачає виготовлення проектно-кошторисної документації на приєднання майданчика індустріального парку, будівництво зовнішніх мереж водопостачання та каналізації, газифікація майданчика індустріального парку, будівництво під'їзних доріг, будівництво зовнішніх мереж електропостачання. Загальний кошторис проекту складає 14,5 млн грн і фінансування за рахунок ДФРР 85% його кошторисної вартості. Період реалізації проекту – 2019 рік.

Звіти про функціонування індустріального парку у 2018-2019 роках не надходили.

4. Новороздільський індустріальний парк

Новороздільський індустріальний парк, ініціатором створення кого є Новороздільська міська рада, включений до Реєстру індустріальних парків 15.06.2017.

Розмір земельної ділянки – 46,4 га. (з яких 24,2 га доступно для розміщення промислових об'єктів. Земельна ділянка розташована на колишній території державного гірничо-хімічного підприємства "Сірка").

Строк, на який створюється індустріальний парк, - 50 років.

Мета створення – стимулювання економічного розвитку м. Новий Розділ і регіону загалом, а також зростання рівня якості життя населення.

Функціональне призначення полягає у забудові території парку виробництвами еко-ощадних матеріалів, продукції та технологій.

Базовими галузями учасників індустріального парку будуть: виробництва для зменшення споживання природних ресурсів; виробництва з сировини вторинного походження; виробництва з сировини природнього походження.

Для облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно максимум 471,2 млн. грн.

Заплановано створення до 1150 нових робочих місць.

До парку веде під'їзна дорога загального користування від міжнародної траси Київ-Чоп -18 км (М06), а також, наявна діюча внутрішня дорога, пролягає через індустріальний парк з півночі на південь (потребує ремонту). Територією індустріального парку пролягають 3 залізничні гілки від залізничної станції Дем'янка-Наддністрянська (потребують ремонту).

До території індустріального парку підведено електропостачання, водопостачання та газопостачання (газопровід середнього тиску (3 атмосфери) пролягає безпосередньо на межі південної частини парку).

У 2018 році розроблено положення про умови конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку "Новороздільський індустріальний парк", яке планується затвердити на сесії Новороздільської міськради.

Проведено рекультивацію земельної ділянки індустріального парку, розроблено проектно-кошторисну документацію будівництва внутрішніх доріг і під'їзних шляхів до індустріального парку та проведено експертизу, розроблено проектно-кошторисну документацію зовнішніх інженерних мереж. Зазначені роботи профінансовані на суму 11,35 млн. грн.

5. Індустріальний парк "Сігма Парк Яричів"

Індустріальний парк "Сігма Парк Яричів", ініціатором створення якого є ТзОВ "Індустріальний парк "Сігма Парк Яричів", включений до Реєстру індустріальних парків 04.09.2017.

Місце розташування та розмір земельної ділянки – с. Старий Яричів, Кам'янка-Бузький р-н, Львівська обл., 15,7084 га (потенційно площа парку може бути збільшена до 34 га).

Строк, на який створюється індустріальний парк – 50 років.

Основною метою створення є залучення інвестицій в економіку України та Львівської області зокрема, забезпечення умов для функціонування та розвитку промислових підприємств, покращення інвестиційного іміджу України, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території, створення нових робочих місць, створення нових та збільшення існуючих надходжень до бюджетів всіх рівнів, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури та покращення соціальних стандартів для мешканців Львівської області.

Функціональне призначення: виробництво продукції для подальшого експорту в країни Європейського союзу; виробництво продукції для заміщення імпорту з країн Європейського Союзу та інших країн; виробництво продукції на основі давальницької сировини; переробка сировини українського походження з подальшим експортом або без такого; логістичні послуги з управління транспортними потоками вантажів в зовнішньоекономічній діяльності України з іншими країнами; логістичні послуги з управління транспортними потоками вантажів з метою забезпечення таких послуг для місцевого ринку.

Може бути створено до 2000-2500 робочих місць.

У 2017 році було розпочато роботи з влаштування заїзду-виїзду в індустріальний парк, котрий примикає до автомобільної дороги Київ - Чоп (М06), а також проводилися роботи з очищення земельної ділянки індустріального парку.

Ініціатором створення індустріального парку отримано:

 • містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва логістично - виробничо - торгового центру в межах індустріального парку;
 • технічні умови на приєднання до газорозподільної системи проекту газифікації об'єкту "Індустріальний парк "СІГМА Парк Яричів";
 • містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва універсальних виробничо-торгово-складських будівель з адміністративними та виставковими приміщеннями "S-box" в складі індустріального парку;
 • містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва Очисних споруд із господарською будівлею індустріального парку;
 • містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва ПС -35/10кВ 2х6,3МВА в складі індустріального парку;
 • містобудівні умови та обмеження для будівництва вулично-дорожньої мережі із в'їздами, виїздами до індустріального парку;
 • містобудівні умови та обмеження для будівництва насосної станції із водонапірною вежею, свердловиною та підземними резервуарами води в складі індустріального парку;
 • дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, що відведена для облаштування індустріального парку.

Завершуються роботи з виготовлення робочої проектної документації даних об'єктів.

У 2018 році передано на експертизу проект "Будівництво вулично-дорожньої мережі із в'їздами, виїздами до індустріального парку "СІГМА Парк Яричів" та світлофорного об'єкту"; виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

На облаштування та промоцію індустріального парку передбачено фінансування на суму 31 658 тис. грн. (з них кошти ініціатора – 31 258 тис. грн.). Кошти з державного та місцевого бюджетів не залучались.

Ініціатором індустріального парку ведеться активна робота по залученню потенційних учасників (інвесторів) до індустріального парку.

Станом на квітень 2019 року продовжується робота з розробки робочих проектів:

будівництво насосної станції із водонапірною вежею, свердловиною та підземними резервуарами води в складі індустріального парку;

будівництво внутрішніх пішохідно-транспортних зв'язків з організацією автостоянок та внутрішньо-майданчикових зовнішніх інженерних мереж індустріального парку.

На облаштування індустріального парку ініціатором вже залучено понад 32 млн. грн.

6. Індустріальний парк "Захід Ресурс"

Індустріальний парк "Захід Ресурс", ініціатором створення якого є Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРО-ІНВЕСТ-ХОЛДІНГ", включено до Реєстру індустріальних парків 19.09.2018.

Місце розташування та розмір земельної ділянки – Львівська обл., м. Городок, загальна площа 20,7662 га, яка містить 7 суміжних ділянок приватної власності.

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 30 років.

Мета створення: формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових господарських підприємств переробної промисловості, інноваційної сфери, логістики і надання супутніх послуг, підвищення конкурентоспроможності регіону.

Функціональне призначення: виробництво харчових продуктів та безалкогольних напоїв, зберігання і переробка продукції рослинництва і тваринництва; текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів із тканини і шкіри та інших матеріалів з використанням інноваційних технологій; оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини; машинобудування, приладобудування, виробництво електричного, електронного та оптичного обладнання; логістичні послуги з оптимізації транспортних потоків в зовнішньоекономічному обороті між ЄС та Україною, складське господарство та допоміжна діяльність у сфері транспорту.

Для створення необхідної інженерної інфраструктури індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 28,0 млн. грн. Для виготовлення проектно-кошторисної документації необхідно 5,0 млн. грн. (кошти ініціатора створення). З Державного бюджету заплановано отримати – 4,2 млн. грн., міського – 2,8 млн. грн., керуюча компанія – 21, 0 млн. грн.

Заплановано створити 1625 робочих місць.

Ініціатором ведеться пошук учасників індустріального парку. Облаштування, розбудова, будівництво виробничих об'єктів у межах території індустріального парку та під'єднання до зовнішніх інфраструктурних мереж залежатиме та буде здійснюватись відповідно до виробничих потреб учасників індустріального парку.

7. Індустріальний парк "Бізнес Прайм"

Індустріальний парк "Бізнес Прайм", ініціатором створення якого є ТОВ "Рубікон Трейд", включено до Реєстру індустріальних парків 19.08.2019.

Місце розташування та розмір земельної ділянки – Львівська обл., Миколаївський район, с. Тернопілля, загальна площа 17,5 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 30 років.

Мета створення: формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових господарських підприємств переробної промисловості, інноваційної сфери, логістики і надання супутніх послуг, підвищення конкурентоспроможності регіону.

Функціональне призначення:

 • виробництво харчових продуктів та безалкогольних напоїв, зберігання i переробка продукції рослинництва i тваринництва;
 • текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів із тканин i шкіри та інших матеріалів з використанням інноваційних технологій;
 • оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини;
 • машинобудування, приладобудування, виробництво електричного, електронного та оптичного обладнання;
 • надання послуг в сфері телекомунікацій та IT;
 • логістичні послуги з оптимізації транспортних потоків в зовнішньоекономічному обороті між ЄС та Україною, складське господарство та допоміжна діяльність у сфері транспорту.

 

 • Для створення необхідної інженерної інфраструктури індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 26,14-27,83 млн. грн. (кошти керуючої компанії);
 • для виготовлення проектно-кошторисної документації необхідно 7,0 млн. грн. (кошти ініціатора створення).

Заплановано створити 1750 робочих місць.

Ініціювання нових індустріальних парків

Львівською міськрадою 05.10.2017 затверджено концепцію індустріального парку "Сигнівка" на земельній ділянці площею 51,4 га.

У березні 2019 року ЛКП "Львівсвітло" замовлено проектно-кошторисну документацію по робочому проекту: "Будівництво КПЛ-10 кВ для резервного електропостачання індустріального парку "Сигнівка" на вул. Північна у м.Львів" (вартість робіт 264 тис. грн.).

Станом на 13.10.2019 проведено тендер на будівництво РП-10 кВ, КТП-10/0,4 кВ і КЛ-10 кВ індустріального парку "Сигнівка" в м. Львові кошторисною вартістю 14 млн. грн.

Девелоперська компанія P.R. Development має наміри створити індустріальні парки в Пустомитівському районі Львівської області на земельній ділянці площею 123 га., в Сокальському районі Львівської області на земельній ділянці площею 55 га та в Дрогобицькому районі Львівської області на земельній ділянці площею 62 га.

Компанія NYSA DEVELOPMENT LLC має намір збудувати індустріальний парк "Львів" в м. Пустомити Львівської області на земельній ділянці площею 20 га у безпосередній близькості від залізничної колії. Будівництво індустріального парку спроектовано відповідно до найвищих європейських стандартів якості. Планується будівництво виробничих та офісних приміщень. Виготовлено та затверджено детальний план території для будівництва ІП, готується проектна документація щодо підведення до ділянки інженерних мереж.

Існують наміри щодо створення індустріального парку у смт. Красне Бузького району Львівської області на площі 33 га. За інформацією голови Бузької РДА, вже розроблено та затверджено детальний план території щодо будівництва індустріального парку, розроблено концепцію індустріального парку, здійснюється підготовка до оголошення конкурсу з вибору керуючої компанії.

Згідно зі Стратегією розвитку Львівської області на період до 2020 року одним із завдань реалізації стратегічної цілі "Конкурентоспроможна економіка" визначено забезпечення розвитку виробничої інфраструктури у регіоні шляхом розбудови мережі індустріальних парків .

У Плані заходів з реалізації у 2017-2018 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року було зазначено наступні заходи:

 • розбудова інженерної інфраструктури Новороздільського індустріального парку (НРІП). Етап 2;
 • розбудова дорожньої інфраструктури Новороздільського індустріального парку. Етап 3;
 • створення центру первинної обробки відходів електронного та електричного обладнання в Новороздільському індустріальному парку;
 • будівництво інженерних мереж та розбудова інфраструктури Яворівського індустріального парку та організація його промоції;
 • створення індустріального парку у промисловій зоні м. Борислава;
 • створення індустріального парку в Городоцькому районі;
 • Кам'янка-Бузький Індустріальний парк;
 • індустріальний парк Пустомитівського району.

 

Індустріальні парки Миколаївська область

Зареєстровані індустріальні парки

1.Індустріальний парк "Енергія"

Індустріальний парк "Енергія", ініціатором створення якого є Миколаївська міська рада, включено до Реєстру індустріальних парків 07.11.2018.

Місце розташування та розмір земельної ділянки – Миколаївська обл., м. Миколаїв, Корабельний район, вул. Самойловича, 44, загальна площа 36,0 га (земельна ділянка комунальної власності).

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 30 років.

Мета створення: забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території, активізації інвестиційної діяльності, створення нових робочих місць, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури в місті Миколаєві.

Функціональне призначення: виробництво харчових продуктів та напоїв, які згідно із санітарними нормами можливо виробляти на території індустріального парку, враховуючи розміщення інших видів виробництва; виробництво гумових і пластмасових виробів, виробництво неметалевої і мінеральної продукції (будівельні матеріали, скло та вроби зі скла та інше); виробництво хімічної речовини та хімічної продукції, які згідно із санітарними нормами можливо виробляти на території індустріального парку, враховуючи розміщення інших видів виробництва; металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування; виробництво машин і устаткування; науково-дослідна діяльність; діяльність у сфері інформації і телекомунікацій.

На облаштування території індустріального парку необхідно буде залучити 109,2 млн. грн., з них: на виготовлення проектно-кошторисної документації – 3,17 млн. грн (місцевий бюджет на інші кошти, Державний та недержавні фонди); на будівельні роботи з облаштування індустріального парку – 106,05 млн. грн. (74,24 млн. грн. з державного бюджету та 31,8 млн. грн. – учасники індустріального парку). На організацію діяльності та розвиток необхідно залучити 866,98 млн. грн., з них 100 тис. грн. з міського бюджету на виготовлення промоматеріалів та реалізацію комунікаційної стратегії з просування індустріального парку і 866,88 млн. грн – кошти учасників і керуючої компанії (наповнення індустріального парку).

На території може бути розташовано 1800 нових робочих місць.

Розроблено та затверджено детальний план території індустріального парку (вартість робіт – 123,4 тис. грн.).

У 2019 році планується розпочати розробку проектно-кошторисної документації облаштування території індустріального парку. Кошти для розробки передбачено міською програмою "Теплий Миколаїв на 2017-2019 роки" у розмірі 3,27 млн. грн.

На межі території індустріального парку є доступ до водопостачання, газопостачання, телекомунікації. Через територію парку проходять каналізація, електропостачання.

Миколаївською міською радою проводяться роботи щодо організації відбору керуючої компанії (розроблено та подано на розгляд міською радою проект рішення про організацію та проведення конкурсу з вибору керуючої компанії).

Проводиться робота щодо залучення інвесторів та керуючої компанії (надіслано листи до керуючих копаній, що здійснюють свою діяльність на території Європи, готуються листи до посольств).

У 2020 році з міського бюджету планується виділити 10 млн. грн. на 1-й етап облаштування території індустріального парку.

 

Ініціювання нових індустріальних парків

Питання створення індустріального парку за межами населеного пункту Новофедорівка почали вивчати у жовтні 2019 року в Коблевській ОТГ.

Згідно зі Стратегією розвитку Миколаївської області на період до 2020 року досягнення стратегічної операційної цілі "Створення нових підприємств та модернізація існуючих підприємств реального сектору економіки" можливе, серед іншого, завдяки створенню індустріальних та технологічних парків. У Плані заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року був зазначений проект створення індустріального парку в місті Миколаєві.

 

Індустріальні парки Одеська область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "iPark"

Індустріальний парк "iPark" включений до Реєстру індустріальних парків 01.09.2014.

Ініціаторами створення Ставніцер Андрій Олексійович та Мушинська Валентина Костянтинівна.

Розмір земельних ділянок – 15,9996 га.

Місцезнаходження – с. Візирка, Комінтернівського р-н, Одеська обл.

Строк, на який створено індустріальний парк, - 49 років.

Керуюча компанія - Товариство з іноземними інвестиціями "Трансінвестсервіс".

Метою створення індустріального парку "iPark" є залучення інвестицій в економіку с. Візирка та Комінтернівського району Одеської області, розвиток промисловості, залучення наукового потенціалу для виробництва інноваційної продукції, підвищення соціальних стандартів життя.

Функціональне призначення індустріального парку полягає у розбудові сучасного виробничо-промислового комплексу з розвиненою інженерно-транспортною інфраструктурою, складськими та адміністративними приміщеннями. Пріоритетними напрямами діяльності індустріального парку є переробна, приладобудівна, автомобілебудівна, електронна, електротехнічна промисловості.

На облаштування необхідно 36 млн. євро. Передбачено здійснення робіт з його облаштування за рахунок коштів приватних інвесторів.

Очікувалося створено орієнтовано 1195 робочих місць.

Питання актуальності розвитку індустріального парку розглядається ініціаторами його створення. Разом з цим ведеться робота щодо залучення іноземних інвесторів. Інженерні мережі знаходяться в безпосередній близькості до меж парку (до 1 км), у тому числі контейнерний термінал потужністю 500 тис. TEU на рік, приватна залізнична станція потужністю 2 тис. вагонів на добу та електрична підстанція потужністю 23 МВт, та будуть підводитись керуючою компанією у разі залучення інвестицій до кожного об'єкту учасників в залежності від потреб.

Бюджетні кошти для фінансування інфраструктури індустріального парку не залучались та їх залучення в подальшому не передбачається.

Звіти про функціонування індустріального парку у 2018-2019 роках не надходили.

2. Індустріальний парк "Подільськ"

Індустріальний парк "Подільськ", ініціатором створення якого є Подільська міська рада, включено до Реєстру індустріальних парків 22.03.2019.

Місце розташування та розмір земельної ділянки – м. Подільськ, Одеська область, загальна площа 31,0704 га (земельна ділянка комунальної власності).

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 30 років.

Мета створення: залучення інвестицій в економіку міста, забезпечення сприятливих умов для функціонування та розвитку промислових підприємств, поліпшення інвестиційного іміджу міста, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення: переробна промисловість (первинна та вторинна переробка сільськогосподарської сировини, виробництво харчових продуктів, тощо); логістика (створення транспортно-логістичного центру з можливим відкриттям митно-ліцензійного складу), сервісне обслуговування.

На облаштування інфраструктури індустріального парку (до меж та в межах парку) орієнтовно передбачається залучити 69,5 млн. грн. (34,75 млн. грн. кошти державного бюджету, 6,25 млн. грн. кошти місцевого бюджетів та 28,5 млн. грн. кошти керуючої компанії) та на виготовлення промоційної продукції щодо індустріального парку – 35 тис. грн. (місцевий бюджет).

Заплановано створити до 1000 нових робочих місць.

Станом на жовтень 2019 року містобудівна документація, необхідна для проведення робіт щодо облаштування індустріального парку та під'єднання його до зовнішніх інженерних мереж не розроблялась.

Ініціювання нових індустріальних парків

Планується створення індустріального парку "Кремидівки" у Лиманському районі на земельній ділянці між двома промисловими зонами міст Одеса та Южне. Необхідно вирішити земельні питання та забезпечити підведення електро-, газо- та водопостачання до майданчика. На цій території можливе розміщення окремих промислових підприємств, сервісної та логістичної зони, а також бізнесової інфраструктури. Територія вільна від забудови і зелених насаджень. Розміщенням виробництв на території майбутнього парку зацікавились представники китайської компанії "China Harbour Engineering Company" (компанія планує використовувати всю площу індустріального парку та готова підписати документ у форматі Меморандуму про співробітництво. Підписання зазначеного Меморандуму заплановано на І квартал 2019 року).

Є наміри щодо створення індустріальних парків на території Знам'янської сільської ради Іванівського району та Красносільської сільської ради Лиманського району (індустріальний парк "Іванівський агротехнопарк") Одеської області. Про що свідчать замовлення на розроблення концепцій індустріальних парків вказаними сільськими радами в січні 2019 року.

Згідно зі Стратегією економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року одним із завдань реалізації стратегічної цілі "Розбудова сучасної індустрії" визначено формування сприятливого інвестиційного клімату в регіоні для активного притоку іноземних інвесторів, зокрема шляхом створення індустріальних парків.

 

Індустріальні парки Полтавська область

Зареєстровані індустріальні парки

1.Ланнівський індустріальний парк

На території Ланнівської сільської ради Карлівського району Полтавської області у 2017 році створено Ланнівський індустріальний парк, ініціатором створення якого є приватне підприємство "Ланнівський цукровий завод" (наказом Мінекономрозвитку від 12.09.2017 № 1318 включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків).

Площа парку складає 30,7135 га – це сукупність земельних ділянок, що перебувають у власності ініціатора створення парку.

Заявлений строк функціонування – 49 років.

Керуюча компанія Товариство з обмеженою відповідальністю "Ланнівська МТС", бере на себе зобов'язання інвестувати власні грошові кошти в розвиток парку в сумі 220 млн. грн. (згідно представленого меморандуму).

Основною метою створення індустріального парку є створення організаційних та інших умов для забезпечення ефективного функціонування підприємств в межах спільної промислової зони.

Функціонування індустріального парку відповідно до затвердженої ініціатором створення парку концепції сприятиме підвищенню рівня соціально-економічного розвитку місцевої та прилеглих громад.

Функціональне призначення Ланнівського індустріального парку передбачає провадження в його межах діяльності, пов'язаної з переробкою сільськогосподарської сировини, харчовою промисловістю; сільськогосподарським машинобудуванням та обслуговуванням, а також логістикою та зберіганням.

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 600 нових робочих місць.

В 2017 році керуючою компанією ТОВ "Ланнівська МТС" та учасниками парку ПП "Ланна-АГРО" і ТОВ "Промінь" за рахунок власних коштів інвестовано в будівництво "Комплексу по прийманню, доробці та зберіганню зернових культур" 92 млн. грн.

У 2018 році завершено перший етап розвитку індустріального парку відповідно до концепції – будівництво "Комплексу по прийманню, доробці та зберіганню зернових культур" (керуючою компанією 22.03.2018 в Державній архітектурно-будівельній інспекції України отримано сертифікат (серія ІУ № 162180540264), 13.03.2018 отримано технічний паспорт на вказаний комплекс та 20.03.2018 – витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності на комплекс).

За період провадження господарської діяльності Ланнівського індустріального парку в 1-му кварталі 2018 року відвантажено покупцям зернових культур: керуючою компанією ТОВ "Ланнівська МТС" 2 216 тон, учасниками індустріального парку ПП "Ланна-Агро" та ТОВ "Промінь" 4 346 тон та 1 917 тон відповідно.

На території індустріального парку облаштовано газорозподільчу систему внутрішнього і зовнішнього газопостачання, здійснено технічне переоснащення існуючої під'їзної колії № 5 з встановленням тензометричних вагонних ваг типу "150ВВС-2-1-1-13,5".

Наступним етапом розвитку індустріального парку є створення борошномельного виробництва, для якого на даний час здійснюються заходи щодо організації фінансування проектних і будівельних робіт.

А також, опрацьовується питання щодо можливого будівництва на території індустріального парку заводу з виробництва біогазу.

Звіти про функціонування індустріального парку у 2019 роках не надходили.

Ініціювання нових індустріальних парків

Омельницькою об'єднаною територіальною громадою Кременчуцького району опрацьовується питання створення індустріального парку "Омельник" на своїй території. Триває вирішення питань стосовно нормативного оформлення земельної ділянки. Передбачається, що загальна площа індустріального парку становитиме 30 га, очікуваний обсяг залучення інвестицій – 138 млн. грн., створення близько 300 нових робочих місць. Загальний обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту, за попередніми розрахунками, становитиме 11,55 млн. грн.

Пирятинська міська рада розробила проектну пропозицію, яка передбачає створення індустріального парку "ТОК". Для реалізації проекту передбачається використання земельної ділянки площею 25 га, яка примикає до автошляху міжнародного значення М03 Київ-Харків-Довжанський. Попереднє планувальне рішення індустріального парку "ТОК" передбачає розподіл всієї території на наступні функціональні зони:

- "Логістичний хаб" з площею 14,5 га, на якій буде розміщено складські та фасувальні будівлі, автотранспортні підприємства та митні склади;

- "Біотехноком" - майданчик в 5,1 га для будівництва підприємств харчової промисловості, підприємств з виробництва біологічно-активних добавок та продуктів лікувального харчування;

- "Еко-пак" - майданчик в 2,9 га для розташування підприємств з вироблення обладнання для упаковки, фасування та переробки харчових продуктів; розробки дизайну та виготовлення упаковки з сучасних екологічних матеріалів;

- "Сервіс-зону" з площею 2,5 га, на якій будуть розміщуватись будівельні підприємства, очисні та інші інженерні споруди для забезпечення життєдіяльності всієї промислової зони.

Загальний обсяг необхідних інвестицій – 4,84 млн євро. Період реалізації проекту – 2 роки.

Ліквідовані індустріальні парки

Індустріальний парк "Центральний" ліквідовано рішенням Кременчуцької міської ради від 09.08.2018, відповідні зміни у Реєстр індустріальних (промислових) парків унесено відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 23.08.2018 № 1189.

Парк було створено у 2014 році у м. Кременчук Полтавської області та 01.04.2014 включено його до Реєстру індустріальних парків. Площа парку складала 168,55 га.

Згідно зі Стратегією розвитку Полтавської області на період до 2020 року одним із завдань досягнення стратегічної цілі "Підвищення ефективності використання економічного потенціалу регіону" визначено сприяння створенню індустріальних парків (можливі сфери реалізації завдання – розробка схеми розміщення індустріальних парків у регіоні та створення індустріальних парків у малих містах, у тому числі на територіях старих промислових зон).

У Плані заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 роки було зазначено проект "Створення Індустріального парку "ЦЕНТРАЛЬНИЙ" у м. Кременчук Полтавської області".

 

Індустріальні парки Рівненська область

Незареєстровані індустріальні парки

В Рівненській області у 2014 році Рівненською облдержадміністрацією було ініційовано створення індустріального парку в Костопільському районі.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 04.06.2013 № 296 "Про Індустріальний парк Рівненської області" схвалено Концепцію створення на території земель запасу Малолюбашанської сільської ради Костопільського району індустріального парку загальною площею 145,1 га. Затверджено проект землеустрою відповідної земельної ділянки, проведено державну реєстрацію земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та державну реєстрацію прав власності на неї.

У вересні 2019 року Департаментом економічного розвитку і торгівлі Рівненської обласної державної адміністрації було укладено договір з установою "Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів "ІнвестІнРівне" стосовно надання послуг із коригування та оновлення "Концепції Індустріального парку Рівненської області" вартістю 35,0 тис. грн.

Ініціювання нових індустріальних парків

На даний час на території Рівненської області визначено 4 земельні ділянки загальною площею 232,8 га, які можуть бути запропоновані потенційним інвесторам та реалізовані шляхом продажу на земельних торгах для впровадження інвестиційних проектів:

площею 31,6 га в м. Дубровиця;

площею 44,7 га в м. Дубно;

площею 11,4 га на території Хорупанської сільської ради Млинівського району;

площею 25,8 га на території Немовицької сільської ради Сарненського району.

На зазначені земельні ділянки виготовлена необхідна землевпорядна документація. У разі потреби, можливо відокремити земельну ділянку потрібної площі шляхом розроблення відповідної документації із землеустрою.

В рамках реалізації спільного проекту Рівненської ОДА, Рівненської обласної ради та Google Україна "Цифрове перетворення Рівненщини" сформовано базу даних по земельних ділянках та інвестиційних проектах на цифровій карті інвестиційної привабливості Рівненської області "Google Maps".

Згідно зі Стратегією розвитку Рівненської області на період до 2020 року одним із завдань досягнення стратегічної цілі "Розвиток економічного потенціалу" визначено підготовку інвестиційних продуктів, реалізація якого можлива шляхом розробки концепції та техніко-економічного обґрунтування розміщення індустріального парку в регіоні; розроблення концептуального дизайну індустріального парку Рівненської області; розвитку інженерної інфраструктури для індустріального парку .

У Плані заходів на 2018-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року наявний проект "Створення індустріальних парків Рівненщини".

 

Індустріальні парки Сумська область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Тростянець"

Індустріальний парк "Тростянець", ініціатором створення якого є Тростянецька міська рада, був включений до Реєстру індустріальних парків 14.10.2014.

Площа ділянки – 39,9556 га.

Строк, на який створено, - 30 років.

Метою створення індустріального парку "Тростянець" є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Тростянець, активізації інвестиційної діяльності міста, створення нових робочих міст, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури, по можливості часткового забезпечення виробництва сировини для лідера харчової промисловості ПАТ "Монделіс Україна", подальшого розвитку аграрного виробництва в районі.

Функціональне призначення: пріоритетними напрямами діяльності вважається переробка сільськогосподарської продукції, легка, деревообробна, автомобілебудівна та приладобудівна промисловість.

Розбудова індустріального парку базується на створенні кластеру навколо шоколадної фабрики ПрАТ "Монделіс Україна".

Заплановано створити 3200 робочих місць.

На облаштування індустріального парку з Державного бюджету необхідно 21,4 млн. грн., за рахунок керуючої компанії – 64,2 млн. грн.

В 2017 році завершено роботи по будівництву інженерних мереж водопостачання та водовідведення до індустріального парку "Тростянець", а саме: водопровідної мережі (1320 м), каналізаційної мережі (2200 м), каналізаційно-насосної станції потужністю 2800 м 3 на добу (вказані роботи розпочались в жовтні 2016 року після проведення відповідного тендеру). Загальна вартість будівництва склала 3 288, 3 тис. грн. Фінансування даних робіт проводилось за рахунок ДФРР (розпорядження КМУ від 8 червня 2016 р. № 432-р) з залученням співфінансування з місцевого бюджету Тростянецької міської ради (у 2016 році освоєно коштів з державного бюджету – 2,88 млн. грн., з місцевого бюджету – 445 тис. грн., та у 2017 році – 92,5 тис. грн. (місцевий бюджет).

Рішенням Тростянецької міської ради від 15.11.2018 № 837 припинено договір "Про створення та функціонування промислового парку "Тростянець" від 02 жовтня 2015 року" та ТОВ "Екобау Сервіс Ост" втрачено статус керуючої компанії індустріального парку.

Тростянецькою міською радою 29.11.2018 оголошувався конкурс на вибір керуючої компанії індустріального парку. Оскільки не було подано заявок, конкурс вважається таким, що не відбувся.

У ІІІ кварталі 2019 року оголошено повторний конкурс з вибору керуючої компанії промислового парку "Тростянець".

У 2019 році Тростянецька міська рада за рахунок власних коштів замовила роботи з розробки проектно-кошторисної документації "Будівництво інженерних мереж електрозабезпечення до КНС промислового парку "Тростянець" в місті Тростянець Сумської області" на загальну суму 30,7 тис. грн., та замовила роботи по розробці проектно-кошторисної документації на "Реконструкцію дороги від вул. Набережна до промислового парку "Тростянець" в м. Тростянець Сумської області" на загальну суму 60 тис. грн. Після виготовлення відповідної документації Тростянецька міська рада планує у 2020 році побудувати відповідні інженерні мережі.

У 2019 році Тростянецькою міською радою оновлено інформаційні буклети та електронні презентаційні матеріали про промисловий парк "Тростянець". Розвиток індустріального парку "Тростянець" є одним із стратегічних напрямів "Стратегії розвитку Тростянецької міської ОТГ до 2030 року".

За результатами перемовин потенційним учасником парку ТОВ "Індичка" планується будівництво заводу з переробки м'яса індички (планується взяти в оренду земельну ділянку площею 9,1 га) з орієнтовною кількістю нових робочих місць – 300. Наразі підприємство займається проектуванням відповідного виробництва.

2. Індустріальний парк "Свема"

Індустріальний парк "Свема", ініціатором створення якого є Шосткинська міська рада, включений до Реєстру індустріальних парків 06.06.2014.

Площа індустріального парку – 92,0 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк, - 30 років.

Керуюча компанія - комунальне підприємство "Індустріальний парк "Свема".

Основною метою створення індустріального парку "Свема" є залучення інвестицій в економіку міста Шостка, розвиток промисловості, залучення наукового потенціалу для виробництва інноваційної продукції, підвищення соціальних стандартів.

Пріоритетними напрямами діяльності індустріального парку є хімічне виробництво, виробництво фармацевтичних виробів, будівельних матеріалів, деревообробка, виробництво із пластмаси, надання логістичних послуг.

Кількість працюючих станом на 2020 рік заплановано на рівні 2035 осіб.

На облаштування індустріального парку необхідно 34,6 млн. грн. (з Державного бюджету – 8,6 млн. грн., з інших джерел – 26,0 млн. грн.).

До меж індустріального парку підведені: автомобільні та залізничні шляхи, інженерні комунікації: електроенергія – 115 кВт/год, водопостачання – 500 м 3 /год, водовідведення – 420 м 3 /год, газопостачання – 20,8 м 3 /год.

Індустріальний парк "Свема" має 35 підприємств-супутників, що працюють у фармацевтичній, хімічній, деревообробній галузях, займаються виробництвом будівельних матеріалів, виробів з пластмас: Шосткинська ТЕЦ, ПАТ "Фармак", ТОВ "Технологія", ТОВ "Плюс ЛТД", ТОВ "Галант", ТОВ "Укрпромупровадження" та ін.

У 2016 році за кошти ДФРР було профінансовано два проекти з облаштування індустріального парку "Свема":

проект 005694-СУ 2016 р. "Будівництво електричних мереж до індустріального парку "Свема" в м. Шостка", на реалізацію якого фактично виділено з ДФРР - 457,6 тис. грн., з місцевого бюджету міста Шостка - 221,4 тис. грн. Введено об'єкти в експлуатацію у 2017 році;

проект 005696-СУ 2016 р. "Реконструкція доріг до індустріального парку "Свема" в м. Шостка" (обсяг фінансування: з ДФРР – 993,7 тис. грн., з місцевого бюджету міста Шостка – 112,0 тис. грн.). У 2017 році заплановано реалізацію проекту за рахунок коштів міського бюджету. Введено об'єкти в експлуатацію у 2017 році.

Укладено договір від 09.10.2017 з ТОВ "Шостка-Електромонтаж-463" щодо будівництва електричних мереж до індустріального парку "Свема" в м. Шостка.

У 2017 році виконано роботи по забезпеченню індустріального парку доступом до відповідної інфраструктури: будівництво електричних мереж до індустріального парку (місцевий бюджет – 172,6 тис. грн.); реконструкція доріг до індустріального парку (місцевий бюджет – 79,1 тис. грн.).

У 2018 році продовжувались роботи по будівництву електричних мереж до індустріального парку, загальна вартість яких складає 84 тис. грн.

В індустріальному парку "Свема" з 04.03.2015 набуло статусу учасника парку ТОВ "Шосткинський елеватор". У 2017 році введено в експлуатацію залізничну колію (0,5 км), яка з'єднує підприємство – учасника ТОВ "Шосткинський елеватор" з південно-західною залізницею. Обсяг капітальних інвестицій склав 2,5 млн. грн. У 2019 році введено в експлуатацію об'єкт залізничного відвантаження та сушки (обсяг капітальних інвестицій – 2,0 млн. грн.). Загалом учасником парку залучено 85 млн. грн інвестицій (у тому числі на будівництво газотранспортної мережі у І півріччі 2018 року та на обладнання сушарки та пункту відвантаження на залізничний транспорт) та створено понад 100 робочих місць.

З метою подальшого розвитку інфраструктури індустріального парку розроблено два проекти, які постійно подаються на участь у різних конкурсах та грантових програмах, а саме: "Будівництво промислової сонячної електростанції потужністю 1,0 МВт з наземним розміщенням панелей на території індустріального парку "Свема", "Реконструкція нежитлового приміщення під науково-виставковий центр індустріального парку "Свема". Вільною залишається земельна ділянка індустріального парку площею 76,5 га.

3. Індустріальний парк "Суми"

Індустріальний парк "Суми", ініціатором створення якого є Сумська міська рада, включений до Реєстру індустріальних парків 04.12.2018.

Площа індустріального парку – 17,5284 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк, - 30 років.

Основною метою створення індустріального парку "Суми" є залучення інвестицій в економіку міста, функціонування та розвиток промислових підприємств, створення нових робочих місць, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Пріоритетні напрями діяльності індустріального парку: переробна промисловість (виробництво легких металевих паковань, виробництво компонентів до автомобілів, зокрема електротехнічне оснащення та прилади, виробництво виробів з пластмас, харчова промисловість); науково-дослідна діяльність; інші, сумісні із зазначеними, галузі, такі як транспорт та складське господарство, в тому числі підготовка та зберігання сільськогосподарської продукції.

На облаштування індустріального парку необхідно 38,5 млн. грн. (кошти міського бюджету – 4,9 млн. грн., кошти державного бюджету – 33,6 млн. грн.) та на подальшу розбудову індустріального парку – 410,7 млн. грн. (кошти учасників і керуючої компанії та місцевого бюджету – 0,3 млн. грн на промоційну кампанію).

Кількість нових робочих місць прогнозується на рівні 1050 осіб.

Необхідні інженерні комунікації не підведені до меж парку.

В першому півріччі 2019 року виконавчими органами Сумської міської ради замовлено розробку детального плану території біля заводу "Центроліт" (район індустріального парку "Суми"), підписано договір з розробки містобудівної документації на суму 180 тис. грн. (орієнтовний строк виконання – друге півріччя 2019 року).

З метою залучення інвестицій до індустріального парку ініціатором ведеться активна промоційна робота: виготовлено "Інвестиційний паспорт міста Суми" з включенням інформації про індустріальний парк "Суми", розповсюджуються презентаційні матеріали про індустріальний парк на різноманітних заходах міського, обласного та міжнародного рівня (виготовлено поліграфічну продукцію (тизери), а також ролл-ап індустріального парку).

 

Незареєстровані індустріальні парки

У м. Суми із 2008 року на території Сумської камвольно-прядильної фабрики (виробничі потужності якої збережено та використовуються одним із учасників парку) створено і функціонує індустріальний парк "Патріот" .

У Плані реалізації Стратегії регіонального розвитку Сумської області на 2018-2020 роки наявний проект "Створення належної інфраструктури індустріальних парків" (учасники реалізації проекту – виконавчі комітети Шосткинської та Тростянецької міськрад).

 

Індустріальні парки Тернопільська область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Тернопіль"

Індустріальний парк "Тернопіль", ініціатором створення якого є Тернопільська міська рада, включений до Реєстру індустріальних парків 19.09.2018.

Площа індустріального парку – 15 га.

Строк, на який створено індустріальний парк, - 30 років.

Метою створення є забезпечення сталого економічного розвитку міста Тернопіль шляхом відновлення промислового потенціалу міста, впровадження сучасних технологій промислового виробництва, створення нових робочих місць, підвищення інвестиційного іміджу регіону, збільшення надходжень до бюджету всіх рівнів.

Функціональне призначення:

- переробна промисловість (первинна та вторинна переробка сільськогосподарської сировини, виробництво харчових продуктів, виробництво продуктів дитячого харчування);

- професійна наукова та технічна діяльність (дослідницька діяльність на предмет покращення якості продукції та використання нових технологій, ІТ-кластер).

Заплановано створити 1100 нових робочих місць.

Однією з переваг земельної ділянки індустріального парку є її розміщення в межах міста та транспортна доступність.

Забезпеченість інженерними мережами:

газопостачання – по межі парку проходить газопровід високого тиску, до газорозподільчого пункту 100 метрів;

для організації водопостачання та водовідведення , будуть використані існуючі потужності КП "Тернопільміськводоканал", на відстані 250 метрів від межі проходить діючий водопровід;

електропостачання – поряд із земельною ділянкою проходять лінії електропередач з резервом потужності 350 кВт та розміщені трансформаторні підстанції з резервом потужностей до 8280 кВт та напругою 110/10 кВ.

На облаштування індустріального парку передбачено залучити орієнтовно 46,2 млн. грн: 11,1 млн. грн кошти державного/міського бюджету та 35,1 млн. грн. кошти інвестора.

У рамках виконання робіт по облаштуванню індустріального парку в кінці 2018 року проведено інженерно-гідрогеологічні вишукування та отримано звіт, виготовлено та затверджено проектно-кошторисну документацію "Будівництво – виконання робіт по облаштуванню території індустріального парку за адресою вул. Микулинецька в м. Тернополі", проведено експертизу робочого проекту та отримано відповідний звіт.

Зазначені заходи профінансовані з міського бюджету на понад 200 тис. грн.

Проведено тендер по проекту "Реконструкція благоустрою території для облаштування індустріального парку за адресою вул. Микулинецька в Тернополі". Визначено виконавця робіт, укладено договір підряду від 04.10.2019.

Розпочаті роботи з облаштування території індустріального парку. Обсяг фінансування зазначених робіт складає 21,89 млн. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.

Ініціатором створення індустріального парку подано на розгляд регіональної комісії проект "Реконструкція благоустрою території для облаштування індустріального парку за адресою вул. Микулинецька в м. Тернополі", з метою реалізації його за рахунок коштів ДФРР у 2020 році.

Конкурси з вибору керуючої компанії, що оголошувались Тернопільською міською радою чотири рази – 28.01.2019, 15.04.2019, 01.08.2019 та 16.09.2019 не відбулися у зв'язку з відсутністю заявок від претендентів.

Індустріальний парк "Тернопіль" презентовано на Міжнародному інвестиційному форумі "Тернопільщина Invest-2019" та інших інвестиційних заходах.

2. Індустріальний парк "Chortkiv-West"

Індустріальний парк "Chortkiv-West" створено рішенням Чортківської міської ради від 08.08.2019 та включено до Реєстру індустріальних парків 03.10.2019.

Площа індустріального парку – 87,6840 га.

Строк, на який створено індустріальний парк, - 30 років.

Метою створення індустріального парку є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Чортків, Тернопільської області та України в цілому, активізація інвестиційної діяльності, підвищення рівня зайнятості населення, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення: металообробка та машинобудування, включаючи виробництво компонентів до автомобілів, електротехнічну промисловість та приладобудування; агропереробка; легка та харчова промисловість; деревообробна та меблева промисловість; інші галузі, сумісні із вищезазначеними відповідно до норм чинного законодавства України.

Очікувана кількість створених робочих місць – 7300.

На облаштування інженерної інфраструктури індустріального парку необхідно залучити 71,8 млн. грн. (кошти місцевого, державного, обласного бюджету, приватних інвесторів, міжнародних донорів, кредитні).

З метою підведення необхідних інженерних мереж до індустріального парку розроблено:

- проект будівництва водопроводу на території промислової зони;

- проект будівництва побутової каналізації по вулиці Ягільницька;

- розроблено детальний план території земельної ділянки.

 

Ініціювання нових індустріальних парків

Заплановано створення індустріального парку у м. Ланівці (15 га). Триває підготовка відповідних земельних ділянок.

Стратегією розвитку Тернопільської області на період до 2020 року одним із завдань досягнення стратегічної цілі "Підвищення конкурентоспроможності регіону" визначено модернізацію промислових виробництв з врахуванням інноваційних технологій , реалізація якого можлива через сприяння створенню індустріальних й технологічних парків, насамперед у малих містах та на територіях колишніх промислових зон.

У Планах заходів з реалізації у 2015-2017 та у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Тернопільської області на період до 2020 року наявний проект "Створення індустріальних парків".

 

Індустріальні парки Харківська область

Ініціювання нових індустріальних парків

Розглядається можливість створення індустріального парку на базі Харківського тракторного заводу, де, разом з науковим, технологічним та технічним комплексом для реалізації інноваційних проектів (технопарк), передбачається також створення логістичного, освітнього та дослідницького центрів. Планується реалізація проекту "Створення виробництва зернозбиральних комбайнів John Deere W660,650 та ХТЗ 3085 (Sampo 3085 Superior) на території індустріального парку "ХТЗ-1".

Концерном "АВЕК і Ко" ініціюється створення у Харкові індустріального парку, що спеціалізуватиметься на легкій промисловості зі створенням декількох виробничо-торгових хабів: текстильного (Textile hab), технологічного легкої промисловості та моди з освітнім центром (Fashion hab), логістичного та інших.

Ініціюється створення інноваційного парку "Агропорт-Схід" на незабудованих державних землях с/г призначення на території Малоданилівської та Пісочинської ОТГ на відстані 1 км від м. Харкова. Передбачається створення аграрного майданчику, виробничо-складального майданчику техніки з підведеними комунікаціями, експериментально-навчального комплексу, виставково-презентаційних майданчиків, офісних приміщень, кампусу.

У Плані заходів на 2015-2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року наявний проект " Створення виробництв зернозбиральних комбайнів John Deere W660,650 та ХТЗ 3085 (Sampo 3085 Superior) на території індустріального парку "ХТЗ-1"".

 

Індустріальні парки Херсонська область

Ініціювання нових індустріальних парків

У 2016 році у Херсоні презентовано проект індустріального парку агропромислового спрямування "KhersonIndustrialPark" на базі ТОВ "Укрсільгоспмаш".

Здійснюються заходи щодо створення індустріального парку на території ПАТ "Херсонський бавовняний комбінат", а також у межах міста Каховка та Нова Каховка.

Щодостворення індустріального парку на території ПАТ "Херсонський бавовняний комбінат" :

ТОВ "Амалтея", що має намір виступити у якості інвестора та ініціатора індустріального парку, презентовано інвестиційний проект створення "сухого порту" та заводу по гранулюванню калійних добрив на території ПАТ "Херсонський бавовняний комбінат", який увійде в концепцію створення Чорноморсько-Балтійського транспортно-логістичного коридору, що з'єднає вантажні потоки з Ірану та інших країн Близького Сходу з Україною та Європою. Це є одним із напрямків при створенні індустріального парку на території ПАТ "Херсонський бавовняний комбінат".

Щодо створення індустріального парку в м. Каховка:

З метою розвитку пріоритетних секторів економіки, а саме високотехнологічної інженерії та переробної промисловості, створення екологічно чистого виробництва презентовано створення промислової зони на земельній ділянці площею 97 га (потенційного індустріального парку). Загальна вартість проекту 4,2 млн. євро.

Щодо створення індустріального парку в м. Нова Каховка:

Для створення індустріального парку у промисловій зоні міста відібрано земельну ділянку площею 20 га. Ведеться підготовча робота по оформленню вказаної ділянки на КП "Агенція розвитку міста Нова Каховка" з одночасною розробкою проектної документації. У безпосередній близькості від вказаної земельної ділянки знаходяться водогін та каналізаційні мережі, лінія електромережі, залізнична гілка.

 

Стратегією розвитку Херсонської області на період до 2020 року однією зі сфер реалізації проектів з метою досягнення стратегічної цілі "Забезпечення місцевого економічного розвитку" визначено "Сприяння створенню індустріальних, наукових парків".

 

Індустріальні парки Хмельницька область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Славута"

Індустріальний парк "Славута" був включений у Реєстр індустріальних парків 07.02.2014. Ініціатор створення – Славутська міська рада.

Площа земельної ділянки – 50 га.

Строк, на який створено індустріальний парк, - 50 років.

Керуюча компанія – комунальне підприємство "Славутський міський центр земельно-кадастрових робіт".

Метою створення є залучення інвестицій в місто, забезпечення сприятливих умов для функціонування та розвитку промислових підприємств, поліпшення інвестиційного іміджу міста, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до міського бюджету міста Славута та Державного бюджету України, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Пріоритетними напрямами діяльності для визначення функціонального призначення індустріального парку вважаються галузі середнього та малого машинобудування, деревообробки та галузі фармацевтики.

На облаштування індустріального парку необхідно 13 млн. грн., з них Державний бюджет – 0,6 млн. грн., місцевий – 0,7 млн. грн., інші – 11,7 млн. грн.

Кількість нових робочих місць прогнозується на рівні 1000 осіб.

З метою підвищення інвестиційної привабливості земельної ділянки, яка виділена під створення індустріального парку "Славута" у 2013 році було виділено 544,3 тис. грн. (за рахунок місцевого бюджету - 344,3 тис. грн. та державного бюджету - гранту Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 200,0 тис. грн.) для будівництва водопроводу. Так у 2014 році було укладено трубопровід діаметром 200 мм протяжністю 760 м із південної сторони земельної ділянки індустріального парку.

В 2015-2016 роках роботи щодо облаштування не здійснювались (у 2016 році Славутським міським бюджетом на реконструкцію під'їзних шляхів до індустріального парку передбачались видатки в сумі 300,0 тис. грн., проте фінансування таких не проводилось).

Протягом 2017-2019 років проводились будівельні роботи по реконструкції під'їзних шляхів: підготовлено проект щодо реконструкції 2,9 км під'їзних шляхів до індустріального парку "Славута" та розпочато його реалізацію (улаштовано цементнодорожнього покриття площею 11,65 тис. м 2 , облаштовано узбіччя із щебеневого покриття протяжністю 3300 м 2 , встановлено 25 дорожніх знаків, в експлуатацію введена ІІІ черга будівництва (2407,14м2).

В цілому будівельні роботи по реконструкції під'їзних шляхів профінансовано на 12,14 млн. грн., з них 4,8 млн. грн. освоєно у 2019 році. Фінансування будівельних робіт здійснювалось у 2017-2019 рр. за рахунок місцевого бюджету (виділено 8,1 млн. грн.) та у 2019 році виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 4,008 млн. грн. (з них 2,614 млн. грн. освоєно у 2019 році). Решта коштів субвенції (1,394 млн. грн.) та 1 млн. грн. передбачених на 2019 рік з місцевого бюджету (з яких вже освоєно 503 тис. грн.) будуть освоєні до кінця року.

У 2018 році розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво каналізаційно-насосної станції та каналізаційних мереж (вартість проектування становить 151,4 тис. грн.) та розроблено план вертикального планування території індустріального парку (вартість проекту становить 45,0 тис. грн.), здійснено топографо-геодезичні вишукування.

Проведена системна робота з ТОВ "ОЗОН ІНВЕСТМЕНТ" щодо можливості інвестування компанією VERBIO VereinigteBioEnergie AG, Цьорбіг, Німеччина, в будівництво заводу у Хмельницькій області, зокрема, в місті Славута на території індустріального парку "Славута". Компанія пропонує реалізувати інвестиційний проект з будівництва заводу з виробництва альтернативної енергетики, зокрема, біометану, біоетанолу із соломи.

З метою розбудови індустріального парку 15.02.2018 підписано Протокол про наміри про співробітництво між Славутською міською радою та компанією "Теchimpex" (Республіка Польща).

До ДФРР подано проект "Реконструкція під'їзних шляхів до індустріального (промислового) парку "Славута" в м. Славута Хмельницької області", який передбачає реконструкцію під'їзних шляхів до парку протяжністю 2,77 км, підготовку території будівництва, влаштування дорожнього одягу та узбіч, а також благоустрій та озеленення території. Загальний кошторис проекту складає 21,17 млн грн (90% фінансування за рахунок ДФРР). Період реалізації проекту 2019-2020 роки.

Станом на жовтень 2019 року проводяться роботи по визначенню проектної організації для виготовлення ПКД для будівництва каналізаційних мереж та КНС на території індустріального парку, а також, проводяться перемовини щодо надання технічних умов для приєднання до повітряних ліній 35 кВт, що проходять поряд з індустріальним парком, для будівництва трансформаторної підстанції потужністю 8,0 МВт. На зазначені заходи в місцевому бюджеті передбачені кошти на суму 430 тис. грн.

Ініціатором створення індустріального парку налагоджується співпраця з бізнесом щодо розвитку виробництва на території парку, зокрема:

по будівництву заводу з виробництва залізо-бетонних виробів;

підприємства по виготовленню санітарно-технічних виробів;

по виробленню альтернативних видів палива.

2.Індустріальний парк "Хмельницький"

Індустріальний парк "Хмельницький" створений Хмельницькою міською радою (рішення від 14.12.2018 № 15) та включений у Реєстр індустріальних парків 07.02.2019.

Площа земельної ділянки – 90,9324 га.

Строк, на який створено індустріальний парк, - 50 років.

Метою створення індустріального парку "Хмельницький" є формування механізмів ефективної реалізації практичних кроків із заснування потужних інноваційно-технологічних утворень у місті Хмельницькому шляхом розбудови сучасної спеціалізованої інфраструктури на локальній території, стимулювання інвестиційно-виробничої діяльності та підвищення інвестиційної привабливості.

Функціональне призначення індустріального парку передбачає щільну забудову території парку виробництвами, що відповідають пріоритетним напрямам господарської діяльності, з облаштуванням сучасної інженерно-транспортної інфраструктури, а саме:

текстильне виробництво (ткацьке виробництво, виробництво одягу, виробництво інших текстильних виробів);

виробництво електричного устаткування (виробництво електродвигунів, генераторів, трансформаторів, електророзподільної та контрольної апаратури, виробництво батарей і акумуляторів, виробництво проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв, виробництво електричного освітлювального устаткування, виробництво побутових приладів, виробництво іншого електричного устаткування);

агропереробка (виробництво харчових продуктів, переробка та консервування фруктів та овочів, виробництво борошномельно-круп'яної промисловості, виробництво інших харчових продуктів).

Процес створення та функціонування парку буде забезпечено за рахунок співфінансування коштами державних фондів (за можливістю), місцевого бюджету, програм технічної допомоги та керуючої компанії.

Для виготовлення проектно-кошторисної документації необхідно залучити 1039,5 тис. грн.; на проведення робіт з облаштування майданчика індустріального парку - 227,7 млн. грн.

Кількість нових робочих місць прогнозується біля 3000 осіб.

Планується будівництво під'їзних доріг до індустріального парку (відстань 0,4 км) від автошляху М-12 (міжнародний транспортний коридор Е50) та підведення усіх необхідних комунікацій (електропостачання (планується будівництво 4 розподільчих пристроїв по периметру ділянки індустріального парку, кожен з яких складається із 2 трансформаторів, потреба у потужності 6 МВт, орієнтовно – 2020 рік), будівництво мереж водопостачання, розміщення пожежної водойми в межах парку, будівництво каналізаційно-насосної станції, каналізаційних мереж та очисних споруд стічних вод, прокладення газопроводу до межі земельної ділянки індустріального парку з встановленням вузла обліку – орієнтовно 2020 рік).

У 2019 році з міського бюджету планується виділити 2,4 млн. грн. на розробку детального планування території, виготовлення презентаційних матеріалів та організацію заходів з популяризації та просування індустріального парку "Хмельницький" (вже профінансовані наступні заходи на 770 тис. грн.: проведення інженерно-геодезичних та оглядових інженерно-геологічних досліджень – 199,743 тис. грн, виконання проектних робіт щодо розробки детального планування території для індустріального парку – 568,268 тис. грн., розробка презентаційних матеріалів про діяльність індустріального парку – 5,95 тис. грн.).

У червні 2019 року ініціатором оголошувався тендер на проведення ґрунтового обстеження (геологічна розвідка) земельної ділянки для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості для будівництва індустріального парку. Вартість робіт – 100,5 тис. грн.

Розроблено проект детального планування території індустріального парку, після затвердження якого планується виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво відповідної інфраструктури.

Станом на жовтень 2019 року ведеться підготовка до організації та проведення конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку.

 

Ініціювання нових індустріальних парків

Розглядається можливість створення індустріального парку в місті Кам'янець-Подільський.

У Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки відсутня інформація щодо індустріальних парків.

У Плані заходів з реалізації вказаної Стратегії на 2015-2017 роки наявний проект "Індустріальний (промисловий) парк "Славута".

Планом заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2018-2020 роки визначено технічні завдання: "Розвиток інфраструктури Індустріального (промислового) парку "Славута" , "Створення індустріального парку "Хмельницький".

 

Індустріальні парки Черкаська область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Золотоноша"

Індустріальний парк "Золотоноша" включений до Реєстру індустріальних парків 18.05.2017.

Ініціатор створення індустріального парку – Золотоніська міська рада.

Розмір земельної ділянки – 39,9285 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк – 30 років.

Керуюча компанія - ТОВ "Голд Кепіталбуд" (статусу набуто 21.12.2019).

Згідно з концепцією на облаштування індустріального парку передбачалось залучити орієнтовно 55,9 млн. грн. (з державного бюджету 39,2 млн. грн., міського бюджету 4,7 млн. грн.).

Кількість нових робочих місць – 1110 осіб.

Мета створення – створення міста сталого розвитку, де гармонійно поєднуватимуться інноваційна високотехнологічна промисловість, висока якість життя та безпечне довкілля.

Функціональне призначення: виробництво автозапчастин та комплектуючих виробів для сільськогосподарської техніки (збірка та виготовлення автозапчастин), виробництво електричного устаткування (збірка та виготовлення побутових електроприладів), виробництво одягу, текстильне виробництво, виробництво харчових продуктів (комплексна переробка та зберігання овочів та фруктів).

У 2016-2017 роках виконавчим комітетом Золотоніської міської ради на підготовчі роботи по облаштуванню індустріального парку були витрачені кошти в сумі 751,0 тис. грн. (інвентаризація земель та топогеодезійна зйомка території індустріального парку – 566,3 тис. грн., розробка детального плану території – 224,7 тис. грн.).

Ведеться пошук коштів для виготовлення проектно-кошторисної документації та облаштування території індустріальний парку, що включає: проведення мереж електропостачання, газопостачання, водовідведення та водопостачання, розробка території, облаштування транспортних мереж.

У вересні 2018 року та серпні 2019 року оголошувався конкурс на визначення керуючої компанії індустріального парку. Пропозиції від потенційних претендентів на участь у конкурсі не надходили.

У жовтні 2019 року повторно оголошено конкурс з вибору керуючої компанії. За результатами конкурсу статусу керуючої компанії набуло ТОВ "Голд Кепіталбуд" (договір про створення та функціонування індустріального парку укладено 21.12.2019).

Ініціювання нових індустріальних парків

Є наміри щодо створення індустріального парку у м. Каневі. Депутатами Канівської міської ради розглядатиметься відповідний проект рішення "Про внесення змін до рішення міської ради від 27.10.2016 № 5 - 6 "Про Програму сприяння залученню інвестицій у місто Канів на 2016-2020 роки".

Також, згідно з проектом генерального плану міста Черкаси, у місті передбачається створення індустріального парку площею 15 га біля аеропорту.

Стратегією розвитку Черкаської області на період до 2020 року одним із напрямів розвитку області визначено розвиток регіональної інвестиційно-інноваційної інфраструктури, техно- та індустріальних парків .

У Плані реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2018-2020 роки зазначено проект "Облаштування індустріального парку "ЗОЛОТОНОША" у місті Золотоноша необхідною інженерно-транспортною інфраструктурою".

 

Індустріальні парки Чернівецька область

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "Новодністровськ"

Індустріальний парк "Новодністровськ" включений до Реєстру індустріальних парків 13.01.2017, ініціатор створення – Новодністровська міська рада.

Площа земельної ділянки – 15,36 га.

Строк, на який створено індустріальний парк, - 30 років.

Мета створення – забезпечення сталого економічного розвитку міста Новодністровськ шляхом формування сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку міста, забезпечення умов для ефективного функціонування та розвитку промислових підприємств, поліпшення інвестиційного іміджу міста, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території, збільшення надходжень до міського бюджету міста Новодністровськ та Державного бюджету України, створення сучасної промислової та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення: виробництво електричного устаткування; виробництво автозапчастин та комплектуючих виробів для автомобілів; виробництво харчових продуктів.

Запланована кількість нових робочих місць – 850 осіб.

Згідно з концепцією для облаштування індустріального парку передбачалось залучити орієнтовно 32,5 млн. грн. З державного бюджету - 8,8 млн. грн., з місцевого – 0,5 млн. грн. на проектні та будівельні роботи з підведення та реконструкції інженерно-технічних мереж. На проектні та будівельні роботи з облаштування парку передбачалось залучення 23,3 млн. грн. з державного та інших фондів, керуючої компанії та учасників парку.

Керуюча компанія – ПрАТ "Гравітон".

Міською радою Новодністровська 01.11.2017 прийнято рішення про затвердження ціни та умов викупу об'єктів незавершеної будівництвом панчішно-шкарпеткової фабрики (3 об'єкти), яка розміщена в межах індустріального парку "Новодністровськ" (на земельній ділянці розміром 15,36 га) на користь керуючої компанії цього індустріального парку "ПрАТ "Гравітон" із зобов'язанням останнього забезпечити облаштування відчужених об'єктів відповідно до концепції індустріального парку "Новодністровськ" та бізнес-плану, а також зобов'язанням щодо сплати земельного податку або орендної плати за користування або оренду земельної ділянки, на якій розташовані об'єкти приватизації.

Облаштування об'єктів незавершеного будівництва панчішно-шкарпеткової фабрики (3 об'єкти) дещо уповільнилось через тривалість документального оформлення земельних відносин, розподіл часток третього корпусу майнового комплексу та проходження необхідних реєстраційних процедур (10.09.2019 отримано витяг з державного реєстру речових прав). Керуючою компанією підготовлено містобудівний розрахунок та планується отримання дозволу на проведення реконструкції.

У червні 2018 року набуло статусу учасника парку ТОВ "Вест Буковина", що працює у сфері внутрішнього оздоблення автомобілів. На даний час проводяться роботи по плануванню організації виробництва учасника та підготовка приміщень. Планується розширення даного виробництва на територію парку згідно з бізнес-планом та концепцією парку. Учаснику було продано земельну ділянку площею 15,36 га та приміщення площею 21,26 тис. м 2 .

З метою розбудови інфраструктурних мереж у 2019 році реалізується проект "Будівництво мереж водопостачання, водовідведення та зливових стоків індустріального парку м. Новодністровськ" (термін реалізації 2018-2019 роки) за кошти ДФРР і міського бюджету (у 2018 році виділено 2 055,311 тис. грн. із спеціального фонду ДФРР та відповідно до рішення Новодністровської міської ради від 05.04.2018 № 90, проект співфінансовано з міського бюджету на суму 2,03 млн. грн.; у 2019 році із загального фонду ДФРР виділено 3125 тис. грн. та 3125 тис. грн із міського бюджету).

Тендер на визначення виконавця робіт із будівництва мережі водопостачання, водовідведення та зливових стоків до індустріального парку в м. Новодністровську із пропозицією щодо вартості робіт у 6,25 млн. грн. було завершено 20.11.2018.

На даний час по проекту проведено топогеодезичну зйомку та виготовлено проект будівництва, розпочато роботи з підведення мереж водопостачання і водовідведення до індустріального парку, на що станом на жовтень 2019 використано кошти місцевого бюджету в сумі 1,35 млн. грн.

Також розробляється ТЕО для будівництва ЛЕП та ТП з проектною потужністю 10 МВт.

Станом на 01.10.2019 на облаштування парку виділено 9,83 млн. грн. (1,35 млн. грн. – кошти міського бюджету, 8,48 млн. грн – кошти з інших джерел).

 

Ініціювання нових індустріальних парків

Окрім зареєстрованого вже в Реєстрі індустріального парку "Новодністровськ" в Чернівецькій області передбачено створення індустріального парку "Енергія Буковини".

Також, вивчаються перспективи створення індустріального парку та території Сокирянського району області. Наразі проводиться робота по визначенню функціонального призначення майбутнього індустріального парку; затверджено технічну документацію щодо грошової оцінки двох земельних ділянок Сербичанської сільради Сокирянського району загальною площею 15 га, на яких планується розміщення індустріального парку; триває пошук фінансових ресурсів з метою реалізації проекту.

У Плані заходів з реалізації у 2018–2020 роках Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року зазначені проектні ідеї "Створення індустріального парку "Енергія Буковини", "Будівництво мереж водопостачання, водовідведення та зливових стоків індустріального парку м. Новодністровськ".

 

 

Індустріальні парки Чернігівська область

Незареєстровані індустріальні парки

Із 2010 року на території підприємства ПрАТ "Камвольно-суконна компанія "Чексіл" (площа 15 га) функціонує індустріальний парк "Чексіл".

Ініціювання нових індустріальних парків

Опрацьовуються питання створення індустріальних парків:

- у м. Чернігів на базі інвестиційно-привабливої території колишнього промислового підприємства ПАТ "Чернігівське "Хімволокно";

- на території Новобілоуської сільської ради Чернігівського району на земельній ділянці площею 52 га;

- у м. Бобровиця на земельній ділянці загальною прощею 36,9 га, в залежності від потреб потенційних учасників вона може бути поділена на 6 – 10 окремих майданчиків.

Є наміри щодо створення індустріального парку у м. Мена. Так, рішенням Менської міської ради № 76 від 25.03.2019 створено індустріальний парк "Менський" на визначених генеральним планом міста Мена земельних ділянках (кадастрові номери 7423010100:02:000:1327 та 7423010100:02:000:1328 за адресою: м Мена, Чернігівська область, вул. Сіверський шлях) терміном на 30 років. Згідно з Планом соціально-економічного розвитку Менської міської об'єднаної територіальної громади на 2019–2020 роки вартість такого проекту за цінами 2018 року складе 25,2 тисячі гривень (20 тисяч гривень із державного бюджету і 5,2 тисячі гривень – з місцевого). Розпорядженням голови облдержадміністрації від 24.04.2019 № 233 створено робочу групу для координації діяльності зі створення індустріального парку "Менський", яка здійснює необхідні організаційні заходи для започаткування діяльності парку. Проводиться робота з розробки концепції індустріального парку "Менський".

У жовтні 2019 року Менською міськрадою замовлено розробку містобудівної документації "Детальний план території для розміщення індустріального парку "Менський" за межами міста Мена, Менської міської ради, Менського району, Чернігівської області, орієнтовною площею 62 га" вартість якої за договором складає 80 тис. грн.

Стратегією сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року однією зі сфер реалізації проектів з метою досягнення стратегічних цілей визначено "Створення індустріальних та технологічних парків".

Планом заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року передбачена проектна ідея "Створення індустріального парку" (м. Чернігів).

Планом заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року одним із технічних завдань на проекти регіонального розвитку визначено "Створення індустріальних парків" (Чернігівська область).

 

Індустріальні парки Місто Київ

Зареєстровані індустріальні парки

1. Індустріальний парк "BIONIC HILL"

Індустріальний парк "BIONIC HILL" розташований у м. Києві та включено його до Реєстру індустріальних (промислових) парків 01.09.2014.

Площа парку складає – 56,74 га.

Заявлений строк функціонування – 39 років.

Ініціатор створення – Товариство з обмеженою відповідальністю "Біонік Девелопмент".

Метою створення індустріального парку "BIONIC Hill" є – створення інноваційного та високотехнологічної індустріальної інфраструктури міжнародного рівня для розвитку високотехнологічного та інтелектуальномісткого бізнесу.

Функціональне призначення: інформаційні та комунікаційні технології; фармацевтика та біотехнології; енергозбереження та енергоефективність; інші високотехнологічні та інтелектуальномісткі напрями діяльності.

Облаштування індустріального парку складе близько 387 млн. дол. США або 4447 млн. грн. Створення індустріального парку фінансуватиметься за рахунок власних та залучених інвестором коштів.

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 35 000 нових робочих місць.

Розроблено проект будівництва під'їзної дороги та зовнішніх інженерних мереж до території парку, отримано експертний звіт та затверджено КМДА у 2013 році. Ініціатором створення індустріального парку проведено часткову реконструкцію ПС 35/10 кВ "Коцюбинська" та прокладено кабельні лінії 10 кВ від ПС 35/10 кВ "Коцюбинська" до РП ТП 2х1000 кВа 10/0,4 для забезпечення електроенергією 1 го пускового комплексу 1-ої черги будівництва проекту.

Розвиток індустріального парку був призупинений із-за вирішення питання правомірності передачі землі Міністерства оборони Київській міській раді, на якій потім було ініційовано створення індустріального парку.

На початку 2016 року Вищий адміністративний суд України визнав правомірним рішення Київської міської ради про виділення земельної ділянки під будівництво індустріального парку BIONIC Hill.

Аналогічні по суті рішення раніше були винесені Вищим господарським судом України, Господарським судом Києва, Окружним адміністративним судом Києва, Київським апеляційним адміністративним судом. Таким чином, на сьогоднішній день компанія успішно довела свою правоту по лінії як господарських, так і адміністративних судів.

В той же час, Київська міська державна адміністрація брала на себе зобов'язання підвести до парку інженерні комунікації і дороги в 2014 році, але через події в країні в той період бюджетні гроші було використано на інші програми.

Проект не реалізується. Звіти про функціонування індустріального парку у 2018-2019 роках не надходили.

Ініціювання нових індустріальних парків

У Деснянському районі міста Києва проводиться робота щодо створення промислового вузла "Київська бізнес-гавань" площею 106,68 га.

Комунальним підприємством "Київське інвестиційне агентство" проводяться роботи щодо вирішення земельних та майново-правових питань:

у квітні 2018 року проведено відкриті торги з метою пошуку виконавця робіт з розробки проектів землеустрою щодо відведення 4-х земельних ділянок (комунальна власність територіальної громади міста Києва) на вул. Пухівській у Деснянському районі м. Києва у постійне користування та затверджено переможця торгів – комунальне підприємство "Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі";

у жовтні 2018 р. підготовлено проект землеустрою щодо відведення чотирьох земельних ділянок, який проходить процедуру погодження;

на початку 2019 року погоджені та направленні для реєстрації у земельному кадастрі проекти землеустрою за трьома із чотирьох земельних ділянок.

На наступному етапі реалізації проекту передбачається розробка та затвердження концепції індустріального парку. На заплановану розробку концепції створення та функціонування промислового вузла "Київська бізнес-гавань" передбачено виділення коштів у 2019 році на суму 2000 тис. грн.

Проект "Розробка концепції індустріального парку "Київська бізнес-гавань" у Деснянському районі м. Києва" був включений до Переліку проектів регіонального розвитку, що подавались на розгляд конкурсної комісії з відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Проект не пройшов конкурсний відбір.

А також, проект подано до складу проектних ідей, що можуть реалізуватись у м. Києві в рамках реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.

У березні 2019 року проект "Київська бізнес-гавань" було представлено на Міжнародній виставці нерухомості МІРІМ-2019 у Каннах (Франція).

 

На Інвестиційному форумі міста Києва 17.09.2019 було презентовано Інвестиційний паспорт міста Києва, серед стратегічних проектів якого – створення промислового вузла "Київська бізнес-гавань", що включатиме кластерний промисловий, оптово-торговельний комплекс з виробничими та торговельними потужностями для локального виробництва в місті Києві.