Індустріальний парк АзовАкваІнвест

Україна, Донецька область

Схема Браунфілд

Працює за схемою Браунфілд

Площа земельної ділянки: 
15,6500 га

Індустріальний парк "АзовАкваІнвест" був створений Маріупольською міською радою у 2016 році (рішення Маріупольської міської ради "Про створення індустріального парку "АзовАкваІнвест" на території міста Маріуполь та затвердження його концепції" від 23.12.2016) та включений до Реєстру індустріальних парків 07.02.2019.

Розмір земельної ділянки – 15,6500 га, тип земельної ділянки "brownfield" (існуючі будівлі буде демонтовано).

Строк, на який створено індустріальний парк, - 30 років.

Керуюча компанія – Комунальне комерційне підприємство "Приазовська інвестиційна компанія" (договір про створення та функціонування індустріального парку укладено 10.12.2019).

Основною метою створення індустріального парку є диверсифікація економіки міста, залучення інвестицій, створення нових робочих місць, збільшення фінансових надходжень до бюджету, утвердження Маріуполя як міста з євро інтеграційними прагненнями, виконання стратегічних документів.

Функціональне призначення: передбачається створення трьох промислових майданчиків, на кожному з яких буде розміщено основні виробництва: підприємства машинобудування, підприємства легкої промисловості, підприємства харчової промисловості. Супутніми видами діяльності можуть бути: переробка продуктів сільського господарства, виробництво комбікормів та екологічного добрива, перевалка вантажів, логістичні послуги, розробка та впровадження інноваційних технологій у галузі сільського господарства, машинобудування, будівництва, харчової та хімічної промисловості.

Індустріальний парк АзовАкваІнвест Маріуполь Донецька область Україна

Для облаштування і початку функціонування індустріального парку необхідно буде залучити 42,91 млн. грн., за рахунок коштів ДФРР 37,67 млн. грн. та міста 5,24 млн. грн.

Заплановано створити 665 робочих місць.

У 2018 році розроблено проектно-кошторисну документацію по об'єкту: "Реконструкція території рибоконсервного заводу під індустріальний парк "АзовАкваінвест" на вул. Консервна, 1 у Приморському районі м. Маріуполя". Вартість робіт склала 280,89 тис. грн.

Рішенням Маріупольської міської ради від 26.12.2018 № 7/38-3509 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 15,65 га та надання її в постійне користування для створення індустріального парку КП "Приазовська інвестиційна компанія".

Оголошено тендер на проектно-вишукувальні роботи по об'єкту: "Реконструкція території рибоконсервного заводу під індустріальний парк "АзовАкваІнвест" на вул. Консервна, 1 у приморському районі м. Маріуполя" (зовнішні мережі напірної каналізації) та 18.06.2019 укладено договір з переможцем тендеру. Вартість робіт за договором – 508,68 тис. грн.

Підключення до інженерних мереж відсутнє. Але забезпечення електропостачання можливе від підстанцій, що знаходяться на відстані 400 м і 1200 м, водопостачання можливе від існуючого водоводу, водовідведення можливе колектором діаметром 400 мм, газопостачання – від газопроводу ПАТ "Маріупольгаз" (діаметр труби середнього тиску 300 мм, потужність – 200 м 3 /год).

На розробку відповідної проектно-кошторисної документації залучені кошти місцевого бюджету – 300 тис. грн.

За результатами конкурсу статусу керуючої компанії набуло Комунальне комерційне підприємство "Приазовська інвестиційна компанія" (договір про створення та функціонування індустріального парку укладено 10.12.2019).