Індустріальний парк Олександрія

Україна, Кіровоградська область, м. Олександрія

Схема Браунфілд

Працює за схемою Браунфілд

Площа земельної ділянки: 
24,4803 га

Індустріальний парк "Олександрія" створено в місті Олександрія Кіровоградської області та включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків 13.04.2018 року.

Ініціатор створення індустріального парку – Олександрійська міська рада.

Загальна площа індустріального парку – 24,4803 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк, – 49 років.

Основною метою створення є забезпечення сталого економічного розвитку регіону, формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових об'єктів промисловості, інноваційної сфери, логістики і супутніх послуг, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку регіону, підвищення конкурентоспроможності регіону.

Функціональне призначення: виробництво автозапчастин та комплектуючих виробів для сільськогосподарської техніки (збірка та виготовлення для автозапчастин); виробництво електричного устаткування (збірка та виготовлення побутових електроприладів); виробництво меблів, текстильне виробництво; виробництво харчових продуктів (комплексна переробка та зберігання овочів та фруктів).

Для створення необхідної інженерної інфраструктури та проведення будівельних робіт з облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 54,68 млн. грн. (за рахунок державного та місцевого бюджетів), на організацію діяльності та розвиток індустріального парку – 525 млн. грн (кошти керуючої компанії та учасників ІП).

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 1330 нових робочих місць.

Індустріальний парк Олександрія Кіровоградська область Україна

Рішенням Олександрійської міськради від 27.04.2018 № 472 "Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік" затверджено видатки з місцевого бюджету у розмірі 100,0 тис. грн для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво об'єктів парку.

З метою оновлення та актуалізації містобудівної документації прийнято рішення про виготовлення генерального плану міста (останній генеральний план м. Олександрії був виготовлений у 1971 році), що дасть змогу замовляти проектні документи на будівництво нових об'єктів.

Виконкомом Олександрійської міськради у 2018 році було замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації. Виконання робіт очікується на початку 2019 року.

У 2019 році планується подавати заявку на конкурс проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

З метою облаштування території парку проект "Благоустрій території Індустріального парку "Олександрія" (кошторисна вартість 4,6 млн грн.) було подано до ДФРР (у березні 2018 року) з періодом реалізації проекту у 2019 році. Проект не визначено на фінансування із залученням коштів ДФРР у 2019 році.

Також з метою облаштування території індустріального парку проекти "Виготовлення проектно-кошторисної документації проекту підготовки та благоустрою ділянки індустріального парку" та "Підготовка та благоустрій ділянки індустріального парку" подано на отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Станом на жовтень 2019 року проекти такого фінансування не отримали.

Проводяться роботи з облаштування індустріального парку (такі роботи стримуються через відсутність генерального плану м. Олександрії, який проходить етап обговорення та планується затвердити у жовтні 2019 року).

До ініціатора створення індустріального парку звернулось керівництво Міноборони з пропозицією будівництва порохового заводу в межах індустріального парка. Остаточне рішення щодо такого будівництва на сьогодні не прийнято.

Згідно зі Стратегією розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року одним із завдань реалізації стратегічного пріоритету "Розбудова інвестиційного потенціалу у промисловості та стимулювання оновлення основних фондів" визначено сприяння створенню на території області індустріальних парків з метою залучення передових технологій, а також розвитку сучасної виробничої і ринкової інфраструктури області, зокрема – у сферах виробництва енергозберігаючого енергетичного обладнання, засобів аграрної механізації тощо.

Планом заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року було передбачено реалізацію проекту "Розроблення ТЕО створення індустріальних (промислових) парків Кіровоградщини" (м. Кіровоград, м. Олександрія, м. Світловодськ).