Індустріальний парк Тростянець

Україна, Сумська область

Схема Грінфілд

Працює за схемою Грінфілд

Площа земельної ділянки: 
39,9556 га

Індустріальний парк "Тростянець", ініціатором створення якого є Тростянецька міська рада, був включений до Реєстру індустріальних парків 14.10.2014.

Площа ділянки – 39,9556 га.

Строк, на який створено, - 30 років.

Метою створення індустріального парку "Тростянець" є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Тростянець, активізації інвестиційної діяльності міста, створення нових робочих міст, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури, по можливості часткового забезпечення виробництва сировини для лідера харчової промисловості ПАТ "Монделіс Україна", подальшого розвитку аграрного виробництва в районі.

Функціональне призначення: пріоритетними напрямами діяльності вважається переробка сільськогосподарської продукції, легка, деревообробна, автомобілебудівна та приладобудівна промисловість.

Розбудова індустріального парку базується на створенні кластеру навколо шоколадної фабрики ПрАТ "Монделіс Україна".

Заплановано створити 3200 робочих місць.

На облаштування індустріального парку з Державного бюджету необхідно 21,4 млн. грн., за рахунок керуючої компанії – 64,2 млн. грн.

Подивитись google earth презентацію індустріального парку "Тростянець".

В 2017 році завершено роботи по будівництву інженерних мереж водопостачання та водовідведення до індустріального парку "Тростянець", а саме: водопровідної мережі (1320 м), каналізаційної мережі (2200 м), каналізаційно-насосної станції потужністю 2800 м 3 на добу (вказані роботи розпочались в жовтні 2016 року після проведення відповідного тендеру). Загальна вартість будівництва склала 3 288, 3 тис. грн. Фінансування даних робіт проводилось за рахунок ДФРР (розпорядження КМУ від 8 червня 2016 р. № 432-р) з залученням співфінансування з місцевого бюджету Тростянецької міської ради (у 2016 році освоєно коштів з державного бюджету – 2,88 млн. грн., з місцевого бюджету – 445 тис. грн., та у 2017 році – 92,5 тис. грн. (місцевий бюджет).

Рішенням Тростянецької міської ради від 15.11.2018 № 837 припинено договір "Про створення та функціонування промислового парку "Тростянець" від 02 жовтня 2015 року" та ТОВ "Екобау Сервіс Ост" втрачено статус керуючої компанії індустріального парку.

Тростянецькою міською радою 29.11.2018 оголошувався конкурс на вибір керуючої компанії індустріального парку. Оскільки не було подано заявок, конкурс вважається таким, що не відбувся.

У ІІІ кварталі 2019 року оголошено повторний конкурс з вибору керуючої компанії промислового парку "Тростянець".

У 2019 році Тростянецька міська рада за рахунок власних коштів замовила роботи з розробки проектно-кошторисної документації "Будівництво інженерних мереж електрозабезпечення до КНС промислового парку "Тростянець" в місті Тростянець Сумської області" на загальну суму 30,7 тис. грн., та замовила роботи по розробці проектно-кошторисної документації на "Реконструкцію дороги від вул. Набережна до промислового парку "Тростянець" в м. Тростянець Сумської області" на загальну суму 60 тис. грн. Після виготовлення відповідної документації Тростянецька міська рада планує у 2020 році побудувати відповідні інженерні мережі.

У 2019 році Тростянецькою міською радою оновлено інформаційні буклети та електронні презентаційні матеріали про промисловий парк "Тростянець". Розвиток індустріального парку "Тростянець" є одним із стратегічних напрямів "Стратегії розвитку Тростянецької міської ОТГ до 2030 року".

За результатами перемовин потенційним учасником парку ТОВ "Індичка" планується будівництво заводу з переробки м'яса індички (планується взяти в оренду земельну ділянку площею 9,1 га) з орієнтовною кількістю нових робочих місць – 300. Наразі підприємство займається проектуванням відповідного виробництва.