Індустріальний парк Житомир-Схід

Україна, Житомирська область, м. Житомир

Схема Браунфілд

Працює за схемою Браунфілд

Площа земельної ділянки: 
24,7324 га

Індустріальний парк "Житомир-Схід", ініціатором створення якого є Житомирська міська рада, включений до Реєстру індустріальних парків 27.10.2016.

Місце розташування та розмір земельної ділянки – шосе Київське, 44-Д, м. Житомир, Житомирська обл., 24,7324 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк – 40 років.

Мета створення – забезпечення економічного розвитку міста та підвищення конкурентоспроможності території міста, створення нових робочих місць, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури в місті Житомир.

Функціональне призначення: виробництво будівельних матеріалів; машинобудування; приладобудування; деревообробка; виробництво товарів легкої та харчової промисловості; ІТ технології; будівництво логістичного центру та центру з технічного обслуговування та ремонту літаків.

Керуюча компанія – комунальне підприємство "ЦЕНТР ІНВЕСТИЦІЙ" Житомирської міської ради.

Згідно з концепцією для облаштування індустріального парку передбачалось орієнтовно 44,9 млн. грн. (державний бюджет – 9,9 млн. грн., міський бюджет 1,3 млн. грн.).

Заплановано створити 1250 нових робочих місць.

У листопаді 2016 року за рахунок коштів міського бюджету було виготовлено проектно-кошторисну документацію будівництва інженерних мереж індустріального парку "Житомир-Схід" та отримано позитивний експертний висновок. Будівництво зазначених об'єктів було заплановано у два етапи, вартість робіт за якими складає 48,3 млн. грн. На першому етапі будівельних робіт у 2017 році планувалося використання коштів у сумі 27,4 млн. грн., на другому етапі – 20,9 млн. грн. Проектом передбачено здійснення комплексу робіт на території парку по трасуванню доріг та під'їзних шляхів протяжністю 1,442 км, створенню водопровідної мережі – 3,791 км, каналізаційної мережі – 3,3 км, електромереж – 2,174 км (5 МВт).

У грудні 2016 року управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради було проведено тендер щодо визначення виконавця робіт, а у січні 2017 року підписано договір з підрядником – ПП "Елітбуд-1" (м. Житомир) щодо виконання робіт по будівництву інженерних мереж індустріального парку.

У січні 2017 року Житомирською міською радою було досягнуто домовленість з ПАТ "Житомиробленерго" щодо підведення системи електропостачання потужністю 1,2 МВт для забезпечення проточних будівельних робіт на першому етапі, а також будівництва на території індустріального парку трансформаторної підстанції (із включенням витрат на її будівництво до інвестиційного плану цієї енергопостачальної компанії).

Опрацьовувалось питання підготовки проекту-схеми транспортної розв'язки для забезпечення виїзду/заїзду автотранспорту з території індустріального парку.

Згідно із заходами до Програми благоустрою та розвитку комунального господарства м. Житомира на 2016-2018 роки, передбачалося виділення у 2017 році з міського бюджету 2,7 млн. грн. для облаштування території індустріального парку, що складає 10 % на умовах співфінансування, іншу частину коштів для реалізації першого етапу будівництва планувалося отримати за рахунок коштів ДФРР. Як альтернативний варіант розглядалася можливість отримання фінансової підтримки для облаштування індустріального парку за рахунок коштів вітчизняних та іноземних інвесторів.

Керуючою компанією було розроблено та отримано технічні умови на приєднання до зовнішніх електромереж (в залежності від умов приєднання 10 кВт, 30 кВт, 110кВт), газопостачання, індивідуального водопостачання (буріння скважин) або центральний водогін (на відстані 0,52 км до 140 м3 /год); запроектована система водовідведення з подальшою очисткою каналізаційних вод або центральна каналізація на відстані 0,53 км потужністю до 300 м3 /год та проведені роботи з геолокації для оптимального розміщення промислової забудови та допоміжних (санітарних) будівель.

Продовжуються роботи з облаштування інфраструктури земельної ділянки індустріального парку та проводиться пошук учасників індустріального парку.

Тривають судові спори щодо спірної частини земельної ділянки, розташованої на території індустріального парку.